REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 7563

15-latek odpowie za przerobienie legitymacji szkolnej

Policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich wyjaśniają sprawę 15-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przerobił legitymację szkolną. Jak zwracają uwagę stróże prawa, to poważny czyn karalny, który zostanie niebawem rozpoznany przez sąd rodzinny. Mundurowi przestrzegają przed podobnymi, "nierozsądnymi pomysłami".

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
15-latek odpowie za przerobienie legitymacji szkolnej · fot. KWP Katowice


W niedzielę po południu policjanci z wydziału kryminalnego podczas kontroli okolicy centrum handlowego przy bielskiej ulicy Mostowej w jednym z miejsc, gdzie często gromadzi się młodzież, skontrolowali grupę nastolatków.

- Podczas ich legitymowania policjanci ujawnili, że 15-latek przerobił legitymację szkolną. „Pomysłowy” nastolatek chciał w ten sposób posiadać dokument, na podstawie którego mógłby korzystać ze wstępu do miejsc zastrzeżonych dla starszych klientów. Policjanci zabezpieczyli podrobiony dokument, a chłopiec został przekazany matce. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny - informuje asp. szt. roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Fałszerstwo dokumentu to poważne przestępstwo, a w przypadku nastolatka, który nie ukończył jeszcze 17 roku życia, jest to natomiast czyn karalny rozpatrywany przez sąd rodzinny na podstawie przepisów o odpowiedzialności karnej nieletnich. Legitymacja szkolna stanowi w myśl przepisów prawa dokument tożsamości, a każda ingerencja w jego treść i posługiwanie się takim dokumentem jest czynem zabronionym. Przestrzegamy młodzieży przed dodawaniem sobie w ten sposób lat lub nawet pełnoletności - wyjaśnia przedstawiciel bielskich policjantów.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.