REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 1 maja 2022
  • 4 maja 2022
  • wyświetleń: 8248

Brakuje miejsc parkingowych na Złotych Łanach. Pojawiły się blokady

W ostatnim czasie na ulicy Lenartowicza uaktywnili się strażnicy miejscy, którzy zakładają blokady na nieprawidłowo parkujące tam pojazdy. Jak jednak podkreślają mieszkańcy, do tej pory nikomu to nie przeszkadzało, a miejsc parkingowych w tym rejonie miasta jest stanowczo zbyt mało, jak na potrzeby. Jak się dowiedzieliśmy, trwają działania zmierzające do zmian w organizacji ruchu na wspomnianej ulicy.

blokady sm
Brakuje miejsc parkingowych na Złotych Łanach. Pojawiły się blokady · fot. archiwum Maksymiliana Prygi


Mieszkańcy osiedla Złote Łany zwrócili się do radnego Maksymiliana Prygi z prośbą o interwencję i pomoc ws. zezwolenia na parkowanie wzdłuż ulicy Lenartowicza, w okolicach bloków oznaczonych numerami 30, 32, 34 oraz 36.

- W ostatnim czasie na łączniku od skrzyżowania z ulicą Jutrzenki, aż do opisanych powyżej bloków dochodziło do interwencji Straży Miejskiej, która zakładała mieszkańcom blokady oraz egzekwowała mandaty za naruszanie przepisów ruchu drogowego. Jest to o tyle zaskakująca sytuacja, że na przestrzeni ostatnich miesięcy, czy nawet lat dochodziło do takich sytuacji sporadycznie, a mieszkańcy okolicznych bloków bez problemów powstawiali tam swoje samochody nie stwarzając żadnego zagrożenia, czy niebezpieczeństwa. Było to zjawisko powszechnie akceptowane i respektowane przez wszystkie służby drogowe oraz porządkowe działające w mieście - opisuje przedstawiciel bielszczan.

Podkreślił, „zarówno przedstawiciele straży miejskiej jak i innych służb doskonale zdawali sobie sprawę z faktu, że ilość miejsc parkingowych na osiedlu Złote Łany nie jest adekwatna do potrzeb oraz przede wszystkim do ilości samochodów”.

- Dlatego działając jako radny Rady Miejskiej wywodzący się z tego osiedla bardzo proszę o podjęcie kierunkowych działań zmierzających do zezwolenia na parkowanie w tym miejscu samochodów, tak jak to miało miejsce dotychczas - zaapelował Pryga.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, w związku z otrzymywanymi zgłoszeniami mieszkańców Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej 21 marca wystąpił do Rady Osiedla Złote Łany z prośbą o wyrażenie opinii w sprawie likwidacji strefy zamieszkania na końcowym fragmencie ul. Teofila Lenartowicza.

- Na istniejącym układzie drogowym nie ma możliwości wyznaczenia dodatkowych miejsc postojowych, spełniających wymiary określone przepisami. W przypadku likwidacji strefy zamieszkania, istniała będzie możliwość parkowania poza miejscami wyznaczonymi, jeżeli taki postój spełniał będzie inne wymogi określone przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym tj. odległość od przejścia dla pieszych, nieutrudnianie ruchu, itp. - podkreślił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Wiceprezydent dodał, że 6 kwietnia wpłynęła do MZD opinia Rady Osiedla, która pozytywnie zaopiniowała proponowaną zmianę. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg opracuje projekt organizacji ruchu, uwzględniający likwidację strefy zamieszkania. Po uzyskaniu zatwierdzenia projekt zostanie wdrożony w terenie.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.