Wiadomości

  • 21 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 993

Angielski dla dzieci - kiedy i jak warto zacząć?

Materiał partnera:

Nauka angielskiego jest dzisiaj właściwie absolutnie niezbędna, aby myśleć o satysfakcjonującej przyszłości, swobodnym poruszaniu się po świecie, jak i otrzymywaniu atrakcyjnych ofert pracy. Małe dzieci o tym nie myślą, ale my jako ich rodzice powinniśmy. Do pewnego moment warto jednak myśleć o języku angielskim jako o dobrej zabawie. Dlaczego?

Linkhouse


Angielski dla dzieci — kiedy najlepiej zacząć?



Angielski dla dwulatka wydaje ci się szaleństwem? Nic podobnego, dziecko swoją przygodę z językiem angielskim zacząć już tak wcześnie. Na zajęciach nie będzie się jednak uczył gramatyki ani wkuwał słówek na pamięć. Zabawa z takim maluchem czy przyszłym przedszkolakiem pozwoli dziecku na osłuchanie się z angielskim, oswojenie z jego brzmieniem, zajęcia mogą zaciekawić. Warto o tym pomyśleć, wybierając angielski dla dzieci. Lublin ma szkoły języków obcych, które są przygotowane do pracy z takimi małym dziećmi. Tutaj jednak nie wolno robić nic na siłę. Wszystko powinno się odbywać w zależności od gotowości dziecka do wejścia w ten nowy świat. Spróbuje i zadziała? Super! Jeśli nie, warto spróbować przy przejściu do nowej grupy, np. ze żłobka do przedszkola albo w momencie rozpoczęcia nauki w szkole. Zasada im wcześniej, tym lepiej obowiązuje, ale z zastrzeżeniem, że do niczego takiego małego dziecka nie pozmuszamy. Inaczej, zamiast zachęcić je do angielskiego i rozbudzić zainteresowania, możemy przyczynić się do pojawienia się blokady.

Czego potrzeba do nauki języka angielskiego?



Naukę angielskiego w przypadku maluchów zawsze należy traktować w kategoriach zabawy. Oczywiście osoby prowadzące takie zajęcia muszą być przygotowane do swojej pracy, natomiast dziecko powinno być zaskakiwane, angażowane, natomiast nie przymuszane. To bardzo wymagający angielski dla dzieci. Szczecin jednak oferuje naprawdę dobre szkoły, które oferują programy dostosowane do potrzeb maluchów.

Do nauczania takich maluchów potrzeba wiedzy nie tylko językowej, ale i pedagogicznej, neurodydaktycznej. Trzeba rozumieć, jak działa mózg dziecka, co sprawia, że szybciej coś przyswaja, jak wpływa na nauczanie zabawa, budowana zaangażowania, działanie w grupie. To, co dla nas i dla dziecka ma wyglądać jak świetna zabawa, w istocie jest przemyślanym procesem, który otwiera na obcy język.

Dzieci uczą się szybciej i lepiej, kiedy są w ruchu



Nauka języka angielskiego przez ruch i w ruchu jest wyjątkowo efektywna — potwierdzają to badania neurodydaktyczne. Wszystkie rodzaju zajęcia ruchowe, plastyczne, aktywujące motorykę małą i dużą świetnie wspomagają proces nauczania. Do tego działanie w grupie innych maluchów buduje dodatkowe zaangażowanie, co również sprawia, że maluch chętniej wchodzi w ten nowy dla niego świat.