Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2022
  • 24 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 6552

Nie będzie rewitalizacji linii nr 190 do Skoczowa w ramach "Kolei+"

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił listę inwestycji, które zostaną przeprowadzone w ramach rządowego programu "Kolej+". Nie znalazła się na niej rewitalizacja linii kolejowej z Bielska-Białej do Skoczowa.

Linia kolejowa nr 190
Stacja kolejowa na linii nr 190 w Grodźcu - 15.03.2022 · fot. mp / bielsko.info


Do programu "Kolej+", który polega na rewitalizacji, odbudowie lub budowie nowych linii kolejowych, zakwalifikowano 34 projekty z całej Polski. Ich łączna długość to 1203 kilometry, a wartość przedsięwzięć to 11 miliardów złotych - dwa razy więcej, niż pierwotnie planowano. - Chcemy zapomnieć o tym, jak dworce i przystanki kolejowe porastała trawa, niszczał sprzęt i budynki - to był niedobry czas. Ten czas się skończył. Ostatnich kilka lat to dowód, że można przywracać połączenia kolejowe. (...) Polska nie może się rozwijać tylko fasadowo, musi być fundament i tym fundamentem jest zapewnienie osi komunikacyjnej, tego co zwiększa możliwości rozwojowe również mniejszych miejscowości i terenów wiejskich - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Linia kolejowa nr 190 na wysokości ul. Niecałej w Jaworzu
Linia kolejowa nr 190 na wysokości ul. Niecałej w Jaworzu · fot. mp / bielsko.info


Na liście inwestycji, które zostaną przeprowadzone w ramach programu w województwie śląskim, zabrakło rewitalizacji linii numer 190 na odcinku od Bielska-Białej do Skoczowa. Listę można sprawdzić poniżej. Szacowany koszt rewitalizacji linii na odcinku Bielsko-Biała - Skoczów na podstawie opracowanego studium wynosił ok. 350 mln zł netto. Więcej o projekcie pisaliśmy m.in. tutaj oraz tutaj.

"Kolej+": nie będzie rewitalizacji linii z Bielska-Białej do Skoczowa
Nie będzie rewitalizacji linii nr 190 do Skoczowa w ramach "Kolei+" · fot. KPRM

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.