Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1723

Pijany kierowca quada w rejonie wapienickiej zapory. Miał 3 promile!

Dzielnicowy z bielskiej „dwójki” podczas piątkowego obchodu okolicy zapory w Wapienicy zatrzymał nietrzeźwego kierującego quadem. 39-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu oraz nie miał uprawnień do prowadzenia tego rodzaju pojazdu. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Pijany kierowca quada w rejonie wapienickiej zapory. Miał 3 promile! · fot. Urząd Marszałkowski


W piątek około południa dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, aspirant sztabowy Marcin Adamczyk w trakcie służby obchodowej w rejonie zapory w Wapienicy zauważył quada bez tablic rejestracyjnych. Mundurowy zatrzymał pojazd do kontroli. Okazało się, że jest on niezarejestrowany, a kierujący nim 39-letni bielszczanin był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu go policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz mężczyźnie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Rejon Zapory wodnej im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Wapienicy to popularny wśród mieszkańców rejon turystyczno-rekreacyjny. - Niestety nie każdy szanuje ten bogaty przyrodniczo zakątek Beskidów. Do najczęstszych przewinień należy parkowanie pojazdów w miejscach, gdzie jest to zabronione, co utrudnia ruch na drogach będących jednocześnie szlakiem turystycznym i drogami p.poż. oraz wjeżdżanie na tereny leśny quadami i motocyklami. Dlatego policjanci regularnie patrolują tę okolicę i prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną - mówią mundurowi z bielskiej Komendy Miejskiej Policji.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.