Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2022
  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 4058

[WIDEO, FOTO] Za nami piknik "WyBBieram czyste miasto"

""WyBBieram czyste miasto" - pod takim hasłem 23 kwietnia w Parku Słowackiego odbył się piknik ekologiczny. Program imprezy był bogaty - zabawy, animacje, mnóstwo pożytecznych informacji i nagrody dla najbardziej aktywnych. Podsumowano też akcje sprzątania miasta, które prowadziły Rady Osiedli.

Piknik ekologiczny "WyBBieram czyste miasto" - 23.04.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


Warto podkreślić, że sprzątanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Ziemi. W akcje włączyło się ponad 500 osób z 11 Rad Osiedlowych. Ich zaangażowanie sprawiło, że efekty są widoczne, a nagrodą dla najlepiej zorganizowanej Rady jest piknik rodzinny. Tym razem Straconka okazał się najlepsza. Tamtejsza RO najbardziej zmobilizowała swoich mieszkańców do sprzątania dzielnicy. Na wezwanie Rady Osiedla Straconka do sprzątania zgłosiło się prawie 200 osób. W nagrodę otrzymali środki na organizację pikniku na swoim terenie. Nagrodę wręczył im zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

W sobotę pogoda sprzyjała, a bielszczanie nie zawiedli i licznie przybyli do Parku Słowackiego, gdzie czekały na nich między innymi: animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, gra terenowa, Eko-Spartakiada Sportowa, zdrowy poczęstunek i ciekawe stoiska.

- Wykorzystujemy wszystkie nowoczesne możliwości edukacyjne, aby zainteresować zarówno dzieci, jak i ich opiekunów sprawami ekologii. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, tak aby dzieciaki przy okazji zabawy mogły przyswoić jak największą ilość wiedzy - podkreśliła naczelnik Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Joanna Bojczuk.Największe pozytywne emocje wzbudzały nowe śmieciarki firmy PreZero. Praktycznie każde dziecko chciało chociaż na chwilę stać się kierowcą takiego pojazdu. - To nasze najnowsze nabytki. Mamy 6 takich nowoczesnych samochodów i w najbliższym czasie wyjadą one na ulice Bielska-Białej. Są to pojazdy napędzane gazem ziemnym - informowała prezes zarządu PreZero Bielsko-Biała S.A. Renata Samson.

Na pikniku były też stoiska o ciekawych nazwach: odnawialne źródła energii, mieszkańcy pól i łąk, dzieje geologiczne ziemi. O leczniczym działanie na przykład miodu mówił Krzysztof Gruszka z Pszczelego Rancza w Międzyrzecza. - Miód jest leczniczym produktem. Dzisiaj można tu spróbować miodu wielokwiatowego, pierzgi, pyłku kwiatowego; zobaczyć na żywo jak wygląda ramka, która jest wyciągnięta z ula. Jest to taki dotyk natury - mówił Krzysztof Gruszka z Pszczelego Rancza w Międzyrzecza.

Organizatorem pikniku był Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wraz z partnerami Zakładem Gospodarki Odpadami S.A. oraz PreZero Bielsko-Biała S.A. Piknik ekologiczny WyBBieram Czyste Miasto przygotowano w ramach projektu realizowanego przez Bielsko-Białą Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała - etap II z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

ab, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.