Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1233

Sala Wydziału Spraw Obywatelskich po gruntownej przebudowie

Już 11 kwietnia pierwsi interesanci skorzystają ze zmodernizowanej sali obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Pomieszczenie jest po kompleksowej przebudowie. Jej celem było zwiększenie komfortu obsługi mieszkańców oraz poprawa dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Sala Wydziału Spraw Obywatelskich po gruntownej przebudowie
Sala Wydziału Spraw Obywatelskich po gruntownej przebudowie · fot. UM Bielsko-Biała


W zmodernizowanej sali mieszkańcy Bielska-Białej mogą załatwić sprawy z zakresu dowodów osobistych, ewidencji ludności m.in. zameldowania, wymeldowania oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Na otwartej przestrzeni Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości, na pierwszym piętrze w budynku przy placu Ratuszowym 6, znajduje się dziewięć stanowisk obsługi interesanta, kącik dla dzieci z multimedialnym, interaktywnym panelem oraz klimatyzowana poczekalnia. Ponadto zainstalowane są dwa dodatkowe monitory systemu kolejkowego prezentujące m.in. informacje o aktualnie obsługiwanych i wzywanych numerach. Dzięki temu poprawi się nie tylko standard obsługi, ale pozwoli to także - za sprawą funkcjonalności monitorów - przekazać oczekującym na obsługę interesantom informacje dotyczące miasta czy działalności urzędu.

W ramach udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami na podłodze położona została specjalna posadzka antypoślizgowa, drzwi wejściowe wymienione są na bezprogowe, o większej szerokości, w sali jest też odpowiednia przestrzeń manewrowa dla wózków inwalidzkich. Oprócz tego do użytku zainstalowane są specjalne urządzenia ułatwiające obsługę osób z niepełnosprawnościami, m.in. pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu oraz urządzenie lektorskie, które umożliwia odczytywanie dowolnego drukowanego tekstu, np. formularzy, za pomocą wbudowanego syntezatora mowy.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.