REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1620

Niebezpiecznie na Liściastej. Będzie wizja lokalna

Na ulicy Liściastej, wzdłuż Rodzinnych Ogródków Działkowych „Złote łany” notorycznie ma dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Ratusz zapowiada - po interwencji radnego - wizję lokalną.

Liściasta
Niebezpiecznie na Liściastej. Będzie wizja lokalna


Mieszkańcy osiedla Złote Łany wraz z miejscową radą osiedla oraz użytkownikami Rodzinnych Ogródków Działkowych zwrócili się do radnego Maksymiliana Prygi z ponowną prośbą o interwencję i pomoc ws. systemowego zabezpieczenia ulicy Liściastej wraz z wytypowaniem przejścia dla pieszych i innych znaków uspokojenia ruchu jakimi dysponuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Jak pisał radny w swej interpelacji z września 2021 roku, na ulicy Liściastej występuje wzmożony ruch samochodów, które poruszają się ze znaczną prędkością stwarzając zagrożenie dla mieszkańców. Zaproponował wtedy m.in. zainstalowanie progów zwalniających. Sugestia jednak została odrzucona.

- Wraz z miejscową Radą Osiedla Złote Łany ponownie stwierdzamy, że ilość nieodnotowanych zdarzeń drogowych, czy drobnych kolizji z udziałem samochodów osobowych jak i pieszych cały czas wzrasta, dlatego warto podjąć stosowne działania doraźne i interwencyjne, które w sposób efektywny zabezpieczą opisywany teren - podkreślił przedstawiciel mieszkańców.

Dlatego zwrócił się do władz miasta z prośbą o przeprowadzenie wizji lokalnej na opisanym terenie z udziałem m.in. pracowników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, MZD oraz przewodniczącego rady osiedla.

Na tę z kolei prośbę pozytywnie zareagował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. Jak poinformował, w rejonie ulicy Liściastej odbędzie się wizja lokalna.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.