Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1463

"Pewnego razu w Bielsku-Białej. Rusza 3. edycja konkursu!

Kubiszówka oraz Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 3. edycji konkursu literackiego "Pewnego razu w Bielsku-Białej". - Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z nami rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody! - mówią organizatorzy, którzy na zgłoszenia czekają do 20 maja.

"Pewnego razu w Bielsku-Białej. Rusza 3. edycja konkursu!
"Pewnego razu w Bielsku-Białej. Rusza 3. edycja konkursu! · fot. DK Kubiszówka


- Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? - podkreślają organizatorzy konkursu.

- Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne - dodają.

Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci od 7 do 12 lat i młodzieży od 13 do 18 lat.

Ogłoszenie wyników konkursu jak i informacja o dacie wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca.

Regulamin oraz kartę zgłoszenia znajdziecie tutaj.

"Pewnego razu w Bielsku-Białej. Rusza 3. edycja konkursu!
"Pewnego razu w Bielsku-Białej. Rusza 3. edycja konkursu! · fot. DK Kubiszówka

mp / bielsko.info

źródło: DK Kubiszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.