Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1976

Latarnie na celowniku wandali. Będzie monitoring?

Komu i dlaczego przeszkadzają? Tego pewnie się nie dowiemy. Jedno jest pewne, ktoś z upodobaniem niszczy latarnie. Jak się okazuje, naprawa szkód nie jest łatwa.

latarnia
Latarnie na celowniku wandali. Będzie monitoring? · fot. archiwum Konrada Łosia


W sprawie naprawy zdewastowanych przez wandali latarni ulicznych zlokalizowanych w obrębie wiaduktu ulicy Nowomiędzyrzeckiej interweniował w Ratuszu radny Konrad Łoś.

- Kilka tygodni temu zwrócili się do mnie z prośbą o interwencje mieszkańcy Wapienicy, którzy zainteresowali się powaloną latarnią uliczną znajdującą się przy chodniku poniżej nasypu ulicy Nowomiędzyrzeckiej tuz przed wiaduktem kolejowym od strony zachodniej. Zdaniem mieszkańców do dewastacji latarni przyczynili się wandale, a istniejąca sytuacja może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi - opisuje przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, w tej sprawie podjął drogą mailową interwencję u dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. Kilka dni później przeprowadził kolejne oględziny i okazało się, że latarnia została zabezpieczona taśmą ostrzegawczą. - Kilka dni temu ponownie zwrócili się do mnie mieszkańcy z informacją, że kolejna latarnia została połamana, a ta która stanowiła przedmiot mojej wcześniejszej interwencji w dalszym ciągu nie została naprawiona - podaje radny Łoś.

Jak poinformował w odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, bezpośrednio po zgłoszeniu radnego na ul. Międzyrzecką została wysłana firma elektryczna, która zabezpieczyła zniszczony słup. Jednocześnie został zamówiony nowy słup.

- Niemniej, ze względu na nietypowy rodzaj słupa oświetleniowego oraz ograniczenia w dostępie do materiałów budowlanych w obecnej chwili czas oczekiwania na realizację tego typu zlecenia wynosi od kilku do kilkunastu tygodni. Z związku z powyższym nowe słupy zostaną zamontowane niezwłocznie po ich dostarczeniu do wykonawcy - zapewnił wiceprezydent.

Kamiński dodał, że teren chodnika wzdłuż wiaduktu ul. Międzyrzeckiej nie jest objęty monitoringiem, niemniej w przypadku powtarzających się dalej aktów wandalizmu Ratusz nie wyklucza jego montażu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.