REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1364

Do którego rezerwatu na spacer? Odpowie na to specjalna baza

Regionalna Dyrekcja ochrony Środowiska stworzyła bazę rezerwatów udostępnionych do ruchu turystycznego. Można znaleźć w niej w niej informacje, jak poruszać się po rezerwacie nie niszcząc przyrody i nie narażając się na ewentualne kary.

Do którego rezerwatu na spacer? Odpowie na to specjalna baza
Do którego rezerwatu na spacer? Odpowie na to specjalna baza · fot. RDOŚ Katowice


W bazie znalazło się 30 rezerwatów położonych w różnych częściach województwa. 30 - bo po tylu ruch turystyczny w ogóle jest możliwy. Jeśli jakiegoś rezerwatu w bazie brakuje - znaczy to, że nie został on udostępniony do ruchu turystycznego i nie wolno do niego wchodzić.

- Rezerwaty pogrupowaliśmy geograficznie. Przygotowaliśmy również ich listę alfabetyczną. Bazę przygotowaliśmy z troski zarówno o potrzeby turystów jak i ochronę przyrody. Jesteśmy przekonani, że rozwój turystyki i ochrona przyrody nie muszą się wzajemnie wykluczać - wręcz przeciwnie, im lepiej razem zadbamy o nasze cenne przyrodniczo miejsca, tym staną się bardziej atrakcyjne, zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i turystów. Jeśli będziemy o nie świadomie dbać oraz szanować zasady ustalone w celu ich ochrony, będą nam one służyć przez wiele pokoleń - informuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach.

- Przy każdej okazji chcemy również przypominać zasady panujące w rezerwatach. Niestety, ciągle się zdarza, że ludzie świadomie lub nieświadomie łamią te zasady. Nie brakuje osób, które poruszają się po rezerwatach pojazdami niedozwolonymi, spacerują z psami, schodzą ze szlaków lub wschodzą do jaskiń. Więcej o tych zasadach przeczytasz w Zielonym dekalogu turysty - dodaje RDOŚ.

Baza znajduje się tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: RDOŚ Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.