Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1441

"Lepiej zgłosić się samemu". 9 poszukiwanych w rękach policjantów

Bielscy stróże prawa tylko w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali 9 osób poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę. Jak zaznaczają mundurowi, policjanci tropią poszukiwanych aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla nich nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny i lepiej zgłosić się samemu.

policja, kajdanki, zatrzymanie
"Lepiej zgłosić się samemu". 9 poszukiwanych w rękach policjantów · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Od piątku policjanci z bielskiego garnizonu policji zatrzymali, aż 9 osób poszukiwanych. W nocy z soboty na niedzielę stróże prawa z trzeciego komisariatu na bielskiej ulicy Grażyńskiego zatrzymali 26-letniego bielszczanina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Po sprawdzeniu zatrzymanego mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że był poszukiwany przez sąd, ponieważ miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze występki. Zgodnie z sądowym nakazem trafił do zakładu karnego, a za posiadanie narkotyków grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem mundurowi z bielskiej „trójki” zatrzymali 34-letnią bielszczankę, która wszczęła awanturę w mieszaniu znajomych, przy ulicy Rychlińskiego w Bielsku-Białej. Kiedy na miejsce dojechali policjanci, sprawdzili stan trzeźwości awanturniczki. 34-latka miała w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu jej w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwana przez bielską prokuraturę, przed którą ukrywała się, utrudniając postępowanie karne.

W sobotni poranek dzielnicowy z koziańskiego posterunku podczas obchodu rejonu służbowego trafił na kryjówkę 31-letniegi mieszkańca powiatu bielskiego. Mężczyzna ukrywał się, ponieważ miał do „odsiadki” karę 7 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowy nie pozostawił mu szans. Zatrzymał poszukiwanego, który zgodnie z dyspozycją sądu trafił do właściwego zakładu karnego.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.