Wiadomości
- 4 kwietnia 2022
- wyświetleń: 1713
Zarzuty dla złodziei paliwa. W sumie dokonali 62 kradzieży
Policjanci z drugiego komisariatu, pod nadzorem bielskiej prokuratury, wytropili i doprowadzili do oskarżenia trojga podejrzanych, którym przypisuje się 62 zuchwałe kradzieże paliwa wartości blisko 13 tysięcy złotych na terenie powiatu bielskiego i sąsiednich miejscowości. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżonym grozi za to łączna kara nawet 8 lat więzienia.

Śledczy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zakończyli prowadzone przez kilka miesięcy śledztwo w sprawie kilkudziesięciu zuchwałych kradzieży, jakich dopuszczało się troje mieszkańców regionu. Dwaj mężczyźni i kobieta przez kilka ostatnich miesięcy ubiegłego roku kradli paliwo na stacjach paliw w naszym regionie.
- Sprawcy najpierw kupowali tanie, używane samochody, nie przerejestrowywali ich w wydziale komunikacji, a następnie zakładali na nie skradzione tablice rejestracyjne z innych aut. Tak „przygotowanymi” samochodami sprawcy podjeżdżali na stacje paliw nie tylko powiatu bielskiego, ale także okolicznych i tankowali paliwo do umieszczonych w bagażniku lub na tylnym siedzeniu plastikowych pojemników, po czym odjeżdżali bez zapłaty. Z biegiem czasu ich sposób działania stawał się coraz bardziej bezczelny. Podjeżdżali pod dystrybutor, kradli paliwo, a chwilę później, nie bacząc nawet na obsługę stacji, uciekali nierzadko „z piskiem opon” - informują bielscy mundurowi.
Poszkodowani właściciele i ajenci stacji paliw zawiadamiali o kradzieżach, które w początkowym okresie nie były łączone w jedno postępowanie. W pewnym momencie policjanci zorientowali się, że chociaż kradzieże przeprowadzane są przy użyciu różnych pojazdów, to ich sprawcami są ci sami sprawcy. Bielska prokuratura powierzyła sprawę śledczym z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, a ci wytypowali podejrzewanych i rozpoczęli ich poszukiwania. W międzyczasie do wydziału kryminalnego bielskiej dwójki napływały kolejne zawiadomienia o kradzieżach, które nie były do tej pory zgłaszane, a śledczy identyfikowali kolejnych pokrzywdzonych. Policjanci weryfikowali zgłoszenia i sprawdzali, czy odpowiadają za nie te same osoby. Monitoringi zabezpieczane ze stacji paliw nie pozostawiały wątpliwości.
W toku dalszego śledztwa policjanci i prokurator ustalili, że mężczyźni dopuścili się w sumie 62 kradzieży paliwa wartości blisko 13 tysięcy złotych. Za te występki każdemu z oskarżonych grozi kara nawet 8 lat więzienia. Obydwaj mężczyźni to recydywiści, karani już za podobne przestępstwa w przeszłości. Muszą się liczyć z surowszym potraktowaniem ich przez wymiar sprawiedliwości. O ich losie zdecyduje niebawem sąd.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











