REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1777

Teatr Banialuka dla uchodźców. Bezpłatny udział w spektaklach

Teatr Lalek Banialuka włącza się w pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym w naszym kraju, a przede wszystkim mieście i okolicach. Do końca kwietnia teatr proponuje, zupełnie za darmo, udział w wystawianych spektaklach.

Teatr Banialuka dla uchodźców. Bezpłatny udział w spektaklach
Teatr Banialuka dla uchodźców. Bezpłatny udział w spektaklach · fot. UM Bielsko-Biała


Akcja trwa już od kilkunastu dni i cieszy się sporym powodzeniem. Tylko w ubiegłym tygodniu przedstawienie Jestem Aki obejrzało kilkadziesiąt osób z Ukrainy.

- Znaleźliśmy wolontariuszy, którzy pomagają nam tłumaczyć libretta - takie ogólne opisy spektakli na język ukraiński, rosyjski - tak żeby osoby z Ukrainy mogły czuć się bezpiecznie z tematem spektaklu. Nagraliśmy również zapowiedź - tę, którą państwo zawsze słyszą: Witamy w teatrze, prosimy o wyłączenie telefonów - też w języku ukraińskim - mówi dyrektor Banialuki Jacek Popławski.

- Było już kilkadziesiąt osób na spektaklu Jestem Aki, więc jest odpowiedź pozytywna i mamy nadzieję, że do końca kwietnia w jakiś sposób pomożemy tym osobom na chwilę oderwać się od trudnej rzeczywistości. Oczywiście najważniejsze są kwestie bytowe - życie, pożywienie, mieszkanie, ale przychodzi moment, gdy można na chwilę odpocząć w teatrze - dodał.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj