REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2022
  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1968

Będzie bezpiecznej w okolicy przystanków przy ul. Górskiej

Jeszcze bezpieczniej będzie niebawem w rejonie przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Górskiej. W ramach projektu "Budowa i rozbudowa przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Dojazdową w Bielsku-Białej" Miejski Zarząd Dróg przebudowuje okolice dwóch przystanków. Prace potrwają do końca kwietnia.

Będzie bezpiecznej w okolicy przystanków przy ul. Górskiej
Będzie bezpiecznej w okolicy przystanków przy ul. Górskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Roboty przy przystanku od strony potoku Straconka są już prawie zakończone. Jedyne co zostało do wykonania, to zamontowanie opraw oświetleniowych na słupach. W ramach inwestycji powstały nowe chodniki łączące przejścia dla pieszych z wiatami przystankowymi. Chodniki są wyniesione ponad grunt i posiadają nawierzchnię przepuszczalną, dzięki czemu ingerencja w nawierzchnię ograniczyła się do głębokości 15 centymetrów, nie uszkadzając i nie przecinając tym samym głównych korzeni drzew, które są bardzo liczne wzdłuż ulicy Górskiej.

W rejonie tego przystanku powstanie też zupełnie nowe, dodatkowe przejście dla pieszych z azylem pośrodku, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Obecnie trwają intensywne prace przy przystanku po drugiej stronie ulicy, za ulicą Dojazdową. Tu także powstaje chodnik, który poprowadzi przechodniów od przejścia dla pieszych do wiaty przystankowej.

Koszt całej inwestycji to około 350.000 złotych. Miejski Zarząd Dróg będzie się starał o dofinansowanie, w takim samym standardzie, wykonania pozostałych przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Górskiej.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.