bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2022
  • wyświetleń: 4312

Narkotykowy biznes pseudokibiców rozbity. Zarzuty dla pięciu osób

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z bielskiej komendy wytropili, zatrzymali i doprowadzili do oskarżenia dwóch mężczyzn, którzy wprowadzili do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 400 tysięcy złotych oraz dwoje dilerów, którzy udzielali środki odurzające innym osobom. W połowie marca do sądu trafił akt oskarżenia.

policja, blacha, kajdanki, kryminalni
Narkotykowy biznes pseudokibiców rozbity. Zarzuty dla pięciu osób · fot. KMP Bielsko-Biała


Na ślad osób pochodzących ze środowiska pseudokibiców jednego z lokalnych klubów piłkarskich stróże prawa trafili pod koniec 2019 roku śledczy z Referatu do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. - Stróże prawa podejrzewali, że dwóch mieszkańców Bielska-Białej zajmowało się hurtowym zaopatrywaniem dwojga innych bielszczan w marihuanę i amfetaminę, która była następnie odsprzedawana dalej odbiorcom detalicznym. Proceder był sprawnie zorganizowany, a jego uczestnicy przekonani, że wszystko przez cały czas szło zgodnie z planem. Ten plany pokrzyżowali bielscy stróże prawa - poinformował asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Śledczy ustalili, że w sumie w ciągu niespełna 3 lat 36-latek wprowadził na czarny rynek prawie 7,5 kg marihuany i ponad pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 320 tysięcy złotych. Jego młodszy wspólnik, 29-latek wprowadził do obrotu blisko 900 gramów marihuany i prawie 180 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko 43 tysięcy złotych. Ich odbiorcami było dwoje innych mieszkańców Bielska-Białej; 27-latek i 70-letnia seniorka. Oni z kolei udzielali środki odurzające, sprzedając je „detalicznym odbiorcom” - dodał przedstawiciel mundurowych z naszego miasta.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego bielska Prokuratura Rejonowa wszczęła w 2021 roku śledztwo. W październiku 2021 roku na polecenie prokuratory policjanci z referatu antynarkotykowego zatrzymali 5 osób, czterech mężczyzn z wieku od 27 do 43 lat i 70-letnią kobietę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie całej piątce zarzutów. 29-latek i jego 36-letni kompan usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

27-latek i 70-latka usłyszeli zarzuty udzielania w celu korzyści majątkowych innym osobom narkotyków, za które ustawa przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 43-letni bielszczanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Trzech podejrzanych na wniosek śledczych bielski sąd tymczasowo aresztował, a dwoje zostało objętych policyjnym dozorem. Stróże prawa zabezpieczyli również u podejrzanych 27 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

W połowie marca do sądu trafił w tej sprawie akt oskarżenia.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.