Wiadomości

  • 28 marca 2022
  • wyświetleń: 1928

[FOTO] "Teatr to my". Wystawa fotografii w bielskim Teatrze Polskim

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w foyer Teatru Polskiego zostanie dziś otwarta wystawa zdjęć Doroty Koperskiej powstałych w teatrze na przestrzeni kilku ostatnich lat. Bohaterami fotografii są wszyscy ludzie teatru.

Zespół Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
Zespół Teatru Polskiego w Bielsku-Białej · fot. Mateusz Taranowski


- Teatr to przede wszystkim LUDZIE, którzy go tworzą, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru to właśnie ich szczególnie chcielibyśmy uhonorować i pokazać - informują organizatorzy wystawy.

Fotografie uchwyciły nie tylko aktorów i artystów w procesie tworzenia, w czasie prób czy w kulisach, ale także pozostałych pracowników, których ogromna praca składa się na efekt końcowy, czyli spektakl. Nad każdym spektaklem pracuje cały sztab ludzi w teatralnych pracowniach (perukarskiej, stolarskiej, krawieckiej i innych) oraz tych, którzy czuwają nad jego techniczną stroną i prawidłowym przebiegiem (inspicjentki, oświetleniowcy, akustycy, montażyści dekoracji). To właśnie oni są bohaterami fotoreportażu Doroty Koperskiej, która przez ostatnie lata ma okazję dokumentować pracę teatru także od kulis.
Wybrane zdjęcia pokazują, że to co dzieje się w kulisach często bywa równie intrygujące jak to, co oglądamy na scenie.

"Teatr to my". Wystawa fotografii w bielskim Teatrze Polskim · fot. Dorota Koperska


Wystawę w foyer teatru będzie można oglądać przy okazji spektakli w kwietniu i maju.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj