bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2022
  • 28 marca 2022
  • wyświetleń: 8559

Tragiczny pożar domu w Jasienicy. Zginęła jedna osoba

W niedzielę, 27 marca rano w Jasienicy doszło do tragicznego pożaru. Jedna osoba zginęła. Pozostali domownicy zdołali się ewakuować.

Tragiczny pożar domu w Jasienicy. Zginęła jedna osoba
Tragiczny pożar domu w Jasienicy. Zginęła jedna osoba · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Dyżurny stanowiska kierowania odebrał informację o pożarze o godzinie 6.25. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, z okna mieszkania na parterze wydobywały się płomienie oraz gęsty dym. Sześć osób opuściło budynek przed przybyciem straży. Od osób które ewakuowały się z budynku, otrzymano informację że w pomieszczeniu na parterze przebywa mężczyzna.

Tragiczny pożar domu w Jasienicy. Zginęła jedna osoba
Tragiczny pożar domu w Jasienicy. Zginęła jedna osoba · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Pożarem objęty był pokój znajdujący się na parterze i łazienka na piętrze budynku. Z mieszkania na poddaszu ewakuowało się pięć osób dorosłych. Wyszły one na balkon, a następnie jeden z mężczyzn opuścił się z balkonu i przystawił drabinę, umożliwiając zejście pozostałym czterem osobom. Z pomieszczenia na parterze ewakuowała się 79 letnia kobieta. Nikt z lokatorów, którzy opuścili budynek nie wymagał pomocy medycznej.

Działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych. Jeden prąd gaśniczy podano z zewnątrz przez okno do pomieszczenia objętego pożarem. Drugi prąd wprowadzono do wnętrza budynku. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do pomieszczenia objętego pożarem w celu przeszukania i ugaszenia pożaru. W pomieszczeniu ujawniono zwęglone zwłoki ludzkie. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania zakończono o godz. 08:47.

ar, mp / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.