bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2022
  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 2199

Jest nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

Wczoraj informowaliśmy Was, że dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej, Janusz Okrzesik zrezygnował z przewodniczenia RM. Podczas czwartkowej sesji wybrano także nową przewodniczącą RM, którą będzie dotychczasowa wiceprzewodnicząca Rady, Dorota Piegzik-Izydorczyk. Jest to pierwsza kobieta w historii bielskiego samorządu pełniąca tę funkcje.

Jest nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej
Jest nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Na sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej 24 marca miał zostać złożony wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego RM dotychczasowego przewodniczącego Janusza Okrzesika. Jednak do wprowadzenia i procedowania tej uchwały nie doszło, gdyż przewodniczący sam podał się do dymisji. Po jej przyjęciu rada podjęła procedurę wyboru nowego szefa RM.

Radny Krzysztof Jazowy z Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej zgłosił Dorotę Piegzik-Izydorczyk, a w imieniu klubu PiS radny Edward Kołek zaproponował Konrada Łosia. Niezależni.BB nie wystawili swojego kandydata. Do komisji skrutacyjnej i przeprowadzenia wyborów wybrani zostali radni: Urszula Szabla, Janusz Buzek i Tomasz Wawak.

W tajnym głosowaniu na Dorotę Piegzik-Izydorczyk oddano 13 głosów za i 11 przeciw, Konrad Łoś uzyskał 11 głosów za i 13 przeciw. Nowa przewodnicząca RM zaprosiła wszystkie kluby radnych do współpracy i zapowiedziała, że "jej drzwi są dla wszystkich otwarte".

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.