bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2011
  • wyświetleń: 3945

Amit wytropił złodzieja

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który skradł aluminiowe dławiki z trakcji kolejowej w Bielsku-Białej. W zatrzymaniu sprawcy pomógł pies tropiący Amit, który doprowadził swojego przewodnika do złodzieja. Za kradzież zatrzymanemu grozi teraz 5 lat więzienia.

Pies tropiący
fot. Policja


W nocy policjanci otrzymali informację o kradzieży elementów trakcji kolejowej w Bielsku-Białej przy ul. Trakcyjnej. Łupem złodzieja padło kilkadziesiąt metrów aluminiowych dławików. Spowodowane przez rabusia szkody oszacowano na przeszło tysiąc złotych. Oficer dyżurny skierował na miejsce przewodnika z psem tropiącym. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do zatrzymania złodzieja, do którego doprowadził policjantów pies tropiący Amit. Sprawca, chcąc uniknąć zatrzymania odrzucił zrabowane linki. Policjanci odnaleźli przy nim piłkę do metalu i młotek.

Pomimo ewidentnych, świadczących przeciwko niemu dowodów, rabuś próbował wmówić policjantom, że narzędzia te stanowią własność jego brata, a on właśnie o tej porze (godz. 1.00 w nocy!), zamierza mu je oddać. W przeszłości zatrzymany był już karany za kradzieże. Za obecne przestępstwo może trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.