bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2022
  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 7400

[FOTO] Kolejne odkrycia na pl. Wojska Polskiego. Co odnaleziono?

Trwa przebudowa placu Wojska Polskiego oraz rozbudowa ulicy Cyniarskiej w Bielsku-Białej realizowana przez Miasto Bielsko-Biała. Równolegle prowadzone są badania archeologiczne, których wyniki z każdym dniem wzbogacają wiedzę o przeszłości Białej.

Kolejne odkrycia na pl. Wojska Polskiego. Co odnaleziono? - 23.03.2022 · fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach


Jak poinformował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach, w trakcie prowadzonych badań archeologicznych udało się odsłonić i zadokumentować wschodnią część budynku. Z kolei przy zachodniej pierzei rynku odkryto kolejne fragmenty muru zewnętrznego wraz z reliktami fundamentów podcieni.

- Trwają prace przy odsłanianiu oraz dokumentowaniu odkrytych murów. Ponadto z wykopu wyeksplorowano liczne fragmenty ceramiki oraz obiekty numizmatyczne. O dalszych odkryciach będziemy informować - dodał urząd.

mp / bielsko.info
źródło: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.