bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2012
  • 13 listopada 2012
  • wyświetleń: 1878

Makulatura uratuje konie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj

Za nami:

Od 12 listopada na terenie centrum handlowego Auchan w Bielsku-Białej odbywa się zbiórka makulatury. Pieniądze ze sprzedaży surowca zostaną przekazane na wykup, leczenie i inne formy pomocy dla koni chorych lub przeznaczonych na rzeź.

Zbiórka makulatury jest działaniem edukacyjnym, społecznym i ekonomicznym. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury wraz z kwotami z 1% podatku i darowiznami wykorzystywane są na wykup koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych, znalezienie i przewiezienie ich do nowego domu, wsparcie ich utrzymania, terapię, leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoring. Konie Klubu Gaja trafiają często do organizacji, które dzięki nim prowadzą hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują też w małych gospodarstwach lub agroturystyce.

Klub Gaja ma już 50 koni. Dzięki akcjom prowadzonym wspólnie z Auchan uratowany został Błysk - dwuletni gniady wałach, który przygotowywany jest do lekcji nauki jazdy konnej dla najmłodszych.

Zbiórka przed centrum handlowy Auchan w Bielsku-Białej potrwa do 18 listopada.

ab / bielsko.info
źródło: Klub Gaja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Auchan

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Auchan" podaj