bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2022
  • wyświetleń: 573

Przygotowali ulotkę z ważnymi informacji dla uchodźców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Ulotkę zbierającą ważne informacje potrzebne uchodźcom z Ukrainy - w wersjach polskiej i ukraińskiej - przygotował Wydział Strategii i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Przygotowali ulotkę z ważnymi informacji dla uchodźców
Przygotowali ulotkę z ważnymi informacji dla uchodźców · fot. UM Bielsko-Biała


Ulotka zawiera adresy, numery telefonów, adresy internetowe i e-mailowe wszystkich instytucji, służb i organizacji zajmujących się pomocą dla uchodźców oraz przydatne dla nich informacje. Dotyczą one m.in. legalizacji pobytu, potrzebnych dokumentów, bezpłatnych noclegów, zasad korzystania z transportu w mieście, ochrony zdrowia, edukacji na wszystkich etapach - od przedszkola po szkolnictwo wyższe, zajęć pozalekcyjnych.

Są w niej również adresy punktów wydających żywność i pomoc rzeczową, informacje dotyczące pomocy psychologicznej i prawnej, zasiłków dla uchodźców, wymiany hrywien. Ulotka będzie dystrybułowana we wszystkich punktach, w których wydawane są dokumenty oraz pomoc dla obywateli Ukrainy.

Ulotkę w wersji ukraińskiej można pobrać tutaj, z kolei w wersji polskiej - tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj