bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2022
  • wyświetleń: 889

Pościg osiedlowymi uliczkami. 23-latkowi grozi surowa kara

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Tuż przed północą na Osiedlu Beskidzkim osobowego volkswagena zauważyli policjanci z wydziału prewencji. Mężczyzna nie miał uprawnień i nie było to jego pierwsze tego rodzaju przestępstwo drogowe i nie pierwszy kryminalny występek jaki ma na swoim koncie.

policja, radiowóz
Pościg osiedlowymi uliczkami. 23-latkowi grozi surowa kara · fot. Urząd Marszałkowski


W poniedziałek, 14 marca policjanci z wydziału prewencji pełnili służbę w patrolu wywiadowczym na terenie Osiedla Beskidzkiego. Tuż przed północą ich uwagę zwrócił osobowy volkswagen, którego kierujący podejrzanie się zachowywał. - Postanowili skontrolować samochód. Policjanci ruszyli w ślad za nim dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu do kontroli. Kierujący osobówką jednak zignorował, zdecydowanie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę osiedlowymi uliczkami. Stróże prawa powiadomili o pościgu dyżurnego bielskiej komendy i ruszyli za volkswagenem. 23-latek zapędzony w kozi róg porzucił pojazd i podjął krótką, nieudaną próbę pieszej ucieczki. Został obezwładniony i zatrzymany - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 23-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a w jego kryminalnej kartotece były już notowania za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. - Został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy. Po dokładnym sprawdzeniu mężczyzny wyszło na jaw, że końcem grudnia ubiegłego roku w supermarkecie w Ligocie skradł markowy alkohol wartości pond 700 złotych wyjeżdżając ze sklepu zapakowanym wózkiem - dodaje Szybiak.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 23-latek usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Taki sam wyrok może usłyszeć za dokonanie kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.