bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2022
  • wyświetleń: 1528

Dedykowana zbiórka dla Berdiańska. Sytuacja w mieście jest dramatyczna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Możliwa jest dedykowana pomoc ukraińskiemu Berdiańskowi, miastu partnerskiemu Bielska-Białej, które już prawie dwa tygodnie znajduje się pod okupacją rosyjską. W związku z tym w Bielsku-Białej rusza zbiórka potrzebnych darów. To przede wszystkim lekarstwa, środki higieniczne i żywność dla niemowląt. Sprawa jest bardzo pilna.

Dedykowana zbiórka dla Berdiańska. Sytuacja w mieście jest dramatyczna
Dedykowana zbiórka dla Berdiańska. Sytuacja w mieście jest dramatyczna · fot. UM Bielsko-Biała


Jak poinformował podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Bielska-Białej zastępca mera Bierdiańska do spraw humanitarnych Igor Kamiński, sytuacja w mieście jest dramatyczna. W Berdiańsku, co prawda, nie toczą się już walki, ale 100.000 mieszkańców zaczyna brakować dosłownie wszystkiego. W najcięższej sytuacji są emeryci i renciści, którym wstrzymano wypłatę wszystkich świadczeń. Na pomoc czekają też kobiety i dzieci.

Władze Bierdiańska poprosiły w pierwszej kolejności o żywność dla niemowląt, a także o 10.000 opakowań pieluch dla dzieci i 1.000 opakowań pieluch dla dorosłych, 10.000 opakowań papieru toaletowego, 500 kilogramów mleka w proszku dla dzieci, 2.000 zestawów higienicznych, 10.000 opakowań chusteczek nawilżonych dla dzieci, 5 ton suchych drożdży, 500 opakowań ręczników papierowych, 500 sztuk kocyków dziecięcych, 500 sztuk koców dla dzieci, 500 sztuk latarek, 2.000 sztuk baterii do latarek, 2.000 opakowań zapałek, 2.000 sztuk świec, 5.000 sztuk mydeł oraz 2 tony proszku do prania. Pilnie potrzebne są też lekarstwa, w tym Eutyrox na tarczycę, insulina i lekarstwa na nerki. Pełną listę leków podamy w kolejnej informacji, po jej uzupełnieniu przez Berdiańsk.

Zbiórka darów dla Berdiańska już teraz jest prowadzona w Bielsku-Białej w punkcie zbiórki na Stadionie Miejskim. Wjazd od ulicy Żywieckiej. Punkt jest czynny codziennie poza niedzielami w godzinach od 15.00 do 19.00.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj