bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2022
  • wyświetleń: 1187

Arsenał u 65-latka. Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne

Kryminalni z Bielska-Białej zatrzymali 65-letniego bielszczanina podejrzewanego o nielegalne wytwarzanie z czarnego prochu materiałów pirotechnicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
Arsenał u 65-latka. Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne · fot. KMP Bielsko-Biała


W ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkanki jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Zgłoszenie dotyczyło interwencji domowej, wynikało jednak z niego, że sprawca interwencji może posiadać broń czarnoprochową i kobieta obawia się go.

- Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, jednak 65-latek zorientował się, że jego żona wezwała mundurowych, więc odjechał. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia w jednym w zajmowanych przez niego pomieszczeń odnaleźli czarny proch oraz przedmioty świadczące, że mógł z niego wyrabiać bez zezwolenia materiały pirotechniczne. W celu zabezpieczenia niebezpiecznych materiałów na miejsce zostali skierowani policyjni pirotechnicy z KWP w Katowicach. Zostały również wykonane oględziny kryminalistyczne oraz przeszukanie pomieszczeń - informują mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

65-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy jeszcze tego samego dnia. - Podczas zatrzymania policjanci znaleźli rewolwery i karabin czarnoprochowy, kilka kilogramów czarnego prochu oraz kolejne własnoręcznie wykonane przez niego materiały pirotechniczne. Proch oraz tzw. samoróbki zostały zabezpieczone przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Katowic, a mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zabezpieczona przez stróży prawa broń zostanie poddana badaniu przez biegłego, który oceni, czy nie została przerobiona, podlegając tym samym pod przepisy karne ustawy o broni i amunicji - dodają bielscy stróże prawa.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie bielszczanin został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji oraz wyrabiania substancji wybuchowej. Za przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.