bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2022
  • wyświetleń: 933

[WIDEO] Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w MZK

MZK Bielsko-Biała wychodzi naprzeciw osobom ze szczególnymi potrzebami i oferuje pomoc koordynatora do spraw dostępności oraz tłumacza języka migowego.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w MZK
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w MZK · fot. MZK Bielsko-Biała


- Utworzenie w spółce stanowiska koordynatora ds. dostępności przyniesie realną korzyść naszym klientom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. To pracownik, który zajmuje się organizowaniem pomocy osobom na wózkach inwalidzkich czy mającym trudności w komunikowaniu się, które mają do załatwienia sprawę w MZK. Na tym jego rola się nie kończy - koordynuje on bowiem wszelkie kwestie związane z zapewnieniem dostępności naszych usług mieszkańcom, zaczynając od inwestycji przez prace remontowe po oznakowanie budynków - wyjaśnia prezes zarządu Hubert Maślanka.Koordynator jest też w kontakcie ze środowiskami osób z niepełnosprawnościami, tak żeby wprowadzane zmiany faktycznie spełniały ich oczekiwania. - Jednym z działań, które postanowiliśmy podjąć w pierwszej kolejności jest zapewnienie pomocy tłumacza języka migowego. Jest on dostępny po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby i umówieniu terminu. Może się spotkać z naszym klientem w dowolnym punkcie obsługi pasażera na terenie miasta - zapewnia koordynatorka ds. dostępności Anna Trzop.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w MZK
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami w MZK · fot. MZK Bielsko-Biała


W planach jest dodatkowe oznakowanie siedziby spółki, tak żeby klienci nie mieli wątpliwości, gdzie zaparkować czy załatwić daną sprawę. Ponadto jeden z punktów obsługi pasażera zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To samo dotyczy zakupu nowych autobusów. W pierwszej połowie tego roku do Bielska-Białej przyjadą cztery nowe pojazdy przegubowe z szerokim wachlarzem udogodnień dla podróżnych ze szczególnymi potrzebami.

Dane kontaktowe Koordynatorki:
Anna Trzop
tel.: 33 814 35 11, nr wew. 271,
e-mail: a.trzop@mzk.bielsko.pl,
adres: ul. Długa 50 (budynek administracyjny Spółki),
2 piętro, pokój nr 202

mp / bielsko.info
źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.