bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2022
  • wyświetleń: 1394

Bielszczanie pomagają Ukraińcom. Jest apel o ulgi od miasta

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Mieszkańcy Bielska-Białej nie tylko biorą udział w zbiórkach na rzecz Ukrainy, ale przyjmują także uchodźców z objętego wojną kraju. Radny Konrad Łoś zawnioskował, by miasto m.in. zwolniło ich z opłat komunalnych.

ukraina
Bielszczanie pomagają Ukraińcom. Jest apel o ulgi od miasta · fot. bielsko.info


Po ataku Rosji na Ukrainę w całej Polsce ruszyła pomoc dla osób dotkniętych wojną. Jak podkreśla bielski radny Konrad Łoś z klubu PiS, także mieszkańcy Bielska-Białej przyłączyli się do różnego rodzaju zbiórek oraz sami inicjują różne formy wsparcia dla uchodźców oraz mieszkańców Ukrainy, którzy na miejscu dzielnie bronią niepodległości oraz wolności swojej ojczyzny.

- W naszym mieście są również mieszkańcy, którzy nieodpłatnie, z dobrego serca decydują się przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy, zwłaszcza matki z dziećmi - zaznaczył. I zwrócił się do władz miasta z prośbą o stworzenie mechanizmu, który wobec takich osób umożliwiałby czasowe zwolnienie z ponoszenia opłat komunalnych, w szczególności za wywóz odpadów.

- Wnioskowane przeze mnie rozwiązanie aktualnie jest wdrażane w Chełmie, a także innych samorządach. Należy rozważyć także inne ulgi dla osób prywatnych oferujących tego typu pomoc, jak również inne formy wsparcia dla samych uchodźców w naszym mieście. Przykładowo miasto Lublin podjęło prace nad rozwiązaniami, które umożliwią obywatelom Ukrainy bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Także Koleje Śląskie z dniem 26 lutego br. uruchomiły bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy - wymienia radny.

Do tematu wrócimy, gdy Ratusz ustosunkuje się do tego wniosku.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj