Wiadomości

  • 3 marca 2022
  • wyświetleń: 4171

Dzieci uchodźców z Ukrainy będą mogły uczyć się w bielskich szkołach

Są już pierwsze zgłoszenia dotyczące przyjęcia dzieci uchodźców z Ukrainy do bielskich szkół. To głównie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Miasto przygotowało też ponad 80 miejsc w przedszkolach dla dzieci uchodźców, lada dzień opublikuje harmonogram zajęć dodatkowych, a jednocześnie szuka nauczycieli z językiem polskim i rosyjskim lub ukraińskim.

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Dzieci uchodźców z Ukrainy będą mogły uczyć się w bielskich szkołach · fot. bielsko.info


Działania związane z ewentualnym przyjęciem dzieci uchodźców do bielskich przedszkoli i szkół koordynuje Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje w tej sprawie i zgłoszenia dzieci do szkół odbywają się pod numerami telefonów: 33 497 14 49 oraz +48 515 228 423.

Na prośbę prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego wydział przygotował również 88 miejsc w różnych grupach wiekowych w miejskich przedszkolach dla dzieci z Ukrainy.

Ukraińscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są przyjmowani do bielskich szkół na bieżąco. Wszyscy mają możliwość nauki języka polskiego.

Lada dzień Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przygotują zajęcia artystyczne i pływackie dla dzieci uchodźców. Ich harmonogram opublikujemy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Jednocześnie Wydział Edukacji i Sportu UM prosi o zgłaszanie się nauczycieli emerytów władających językiem rosyjskim lub osoby z Ukrainy przebywające w naszym mieście, które mają przygotowanie pedagogiczne i mówią po polsku w celu podjęcia pracy z dziećmi z Ukrainy przybyłymi w ostatnim czasie do naszego miasta. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami telefonów 33 497 14 49 oraz +48 515 228 423.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj