bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 1626

[WIDEO, FOTO] Miejskie magazyny zapełniają się darami dla uchodźców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Urząd Miejski w Bielsku-Białej 1 marca rozpoczął zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy. Powstały dwa punkty, w których mieszkańcy naszego miasta mogą przekazać konkretne produkty. Pierwszym i głównym miejscem, gdzie można oddać dary, jest centrum logistyczne Panattoni przy ul. ks. Józefa Londzina 106 (brama nr 37). Punkt działa codziennie poza niedzielami od godziny 8.00 do 20.00.Dla osób niezmotoryzowanych czy starszych magistrat zorganizował drugie miejsce zbiórki znajdujące się na terenie Stadionu Miejskiego. Wjazd do tego punktu zbiórek możliwy jest od ulicy Żywieckiej, oznaczono go specjalnym banerem. Ten punkt pracuje codziennie poza niedzielami w godzinach od 15.00 do 19.00.

Jak zapewnia naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Adam Caputa, odzew bielszczan jest ogromny. Dlatego pojawiła się szansa, że już po dwóch, trzech dniach pracy obu punktów pierwszy tir z transportem pomocy dla Ukrainy odjedzie z naszego miasta do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Lublińcu. Stamtąd dary pojadą bezpośrednio do ogarniętego wojną kraju.

Miejskie magazyny zapełniają się darami dla uchodźców - 02.03.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W aktywną pomoc Ukrainie włączyły się również bielskie firmy i przedsiębiorstwa. Przykładem może być firma Martes Sport, która przekazała do miejskich magazynów znaczną liczbę śpiworów - tam przy sortowaniu pomagają harcerze.

Więcej o zbiórce oraz produktach, na które zgłoszono zapotrzebowanie, portal bielsko.info pisał tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj