bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2011
  • wyświetleń: 5809

Narkotykowy diler zatrzymany

Policjanci z referatu antynarkotykowego zatrzymali 30-letniego dilera i jego 26-letniego klienta, podejrzanych o handel środkami odurzającymi. W mieszkaniu dilera funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1300 porcji marihuany i kokainę o czarnorynkowej wartości przeszło 20 tys. zł. Za handel narkotykami zatrzymani mogą trafić do więzienia na najbliższe 10 lat.

Narkotyki
fot. Policja


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w centrum miasta prowadzony jest nielegalny proceder handlu narkotykami. Obserwowali mieszkanie dilera, którego od dłuższego czasu podejrzewali o kontakty z narkobiznesem. W miniony weekend, wspólnie z policjantami z Grupy Szybkiego Reagowania zatrzymali najpierw 26-letniego klienta dilera. W czasie jego przeszukania zabezpieczono 70 porcji odurzających marihuany.

W dalszej kolejności zatrzymano 30-letniego handlarza narkotyków. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli hurtowe ilości marihuany, 50 porcji kokainy oraz znaczek LSD, a także akcesoria do porcjowania środków odurzających, w tym wagi dilerskie, kruszarkę i woreczki strunowe. Zabezpieczono też pieniądze pochodzące z handlu narkotykami - w sumie ponad 2 tys. zł.

Diler usłyszał już zarzuty nielegalnego handlu znacznymi ilościami narkotyków. Decyzją bielskiego sądu - na wniosek policji i prokuratury - trafił już do aresztu. Wobec 26-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa rokuje dalszy rozwój, a policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową zapowiadają kolejne zatrzymania osób powiązanych z dilerem.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.