bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • wyświetleń: 5842

Budowa S-1 w Hałcnowie: będzie wycinka drzew, ale też nasadzenia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje na terenie Hałcnowa budowę trasy S-1. Wiązać się to będzie z wycinką drzew. Jak jednak zapewniają drogowcy, planowane są nowe nasadzenia - jednak nie na terenie Bielska-Białej.

S1 Hałcnów
Budowa S-1 w Hałcnowie: będzie wycinka drzew, ale też nasadzenia


Jesienią ubiegłego roku Rada Osiedla Hałcnów zwróciła się do władz miasta z zapytaniem, czy w związku z wycinką pod budowę drogi ekspresowej S-1 znacznych połaci lasów, znajdujących się w Hałcnowie planowane są nasadzenia kompensacyjne zieleni. Chodzi o teren leśny w rejonie ul. Księży Las i lasu przy ul. Taterniczej.

Jak poinformowała Anita Szymańska, przewodnicząca rady osiedla, Ratusz sprawę przekierował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Otrzymaliśmy odpowiedź, że owszem, planowane są nasadzenia kompensacyjne, określone w decyzji środowiskowej dla inwestycji. Będzie to naprawdę spory obszar do wycinki. Rozumiemy potrzebę tej inwestycji, ale z drugiej strony w dobie zanieczyszczenia powietrza, jakie mamy, konieczne jest zadbanie o to, aby nasze "zielone płuca" były odbudowywane - podkreśliła Szymańska.

Niestety, nasadzenia kompensacyjne przewidywane są poza Bielskiem-Białą. - Z dokumentu udostępnionego przez Radę Osiedla Hałcnów wynika, że nasadzenia w naszym rejonie będą od km 34 do km 36 trasy - a więc mniej więcej od ul. Taterniczej w kierunku północnym (wiadukt nad ul. Taterniczą jest w km 36+130), czyli raczej w obrębie lasu Janowskiego, a więc poza B-B - napisał radny Bronisław Szafarczyk.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.