Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 2337

[WIDEO] Rosjanie zajęli Berdiańsk, miasto partnerskie Bielska-Białej

W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie wojska zajęły Berdiańsk, port położony nad Morzem Azowskim, na południowym wschodzie Ukrainy. Taką informację przekazali doradca administracji prezydenckiej Ołeksij Arestowycz, a także władze lokalne na Facebooku. Berdiańsk miasto partnerskie Bielska-Białej,

Rosjanie zajęli Berdiańsk, miasto partnerskie Bielska-Białej
Rosjanie zajęli Berdiańsk, miasto partnerskie Bielska-Białej · fot. NEXTA


Jak poinformowały władze miasta na jego oficjalnej stronie internetowej, podczas zajmowania Berdiańska jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. Władze miasta odmawiają współpracy z siłami okupanta. Według komunikatu rozwiązano policję, nie działa komunikacja miejska. Zajęto miejską wieżę telewizyjną. T2 TV i lokalne kanały telewizyjne Yug i TV Berdiańsk są zamknięte. Informacje nadawane są w radiu 106.FM „Fala Azowa”.Jeszcze dzisiaj rano władze Berdiańska wydały komunikat na temat sytuacji w mieście o godzinie 7.00 (8.00 czasu polskiego). - Noc była trudna, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie łatwiej. Było kilka nocnych ostrzałów miasta. Transport publiczny nie będzie dziś na linii. Policja została rozwiązana. Miasto jest zaopatrzone w wodę i kanalizację. Sprzęt do zbierania śmieci działa. W tej chwili pracownicy poradni dla dzieci i dorosłych odmówili pójścia do pracy. Ale szpital miejski pracuje pełną parą! - informowały władze miasta.

- Na ulicy jest teraz stosunkowo bezpiecznie. Na ulicy jest niewiele osób w mundurach, można się poruszać swobodnie, ale ostrożnie. W transporcie poruszamy się spokojnie, ale powoli! Wszystkie sklepy i piekarnie w Berdiańsku są otwarte. Chleba wystarczy! Wkrótce otworzy się supermarket Azovsky. Wkrótce rozpocznie pracę apteka miejska - dodawały.

Mieszkańcy Berdiańska odznaczają się wielka odwagą wobec rosyjskich wojsk. Viralem w mediach społecznościowych stało się nagranie, w którym jeden z mieszkańców miasta ręcznie usuwa minę spod mostu.Bierdiańsk to miasto nad Morzem Azowskim. Znane uzdrowisko i ważny ośrodek przemysłowy wschodniej Ukrainy. Zamieszkuje je 100 tysięcy mieszkańców. Umowę o współpracy pomiędzy Berdiańskiem w Bielskiem-Białą zawarto 17 września 2000 roku.

mp / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj