Reklama

Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 1353

System rekrutacji zapewni opiekę przedszkolakom w wakacje

Miasto wprowadzi specjalny system rekrutacji do przedszkoli w okresie wakacyjnym. Chodzi o to, by żaden przedszkolak nie pozostał bez opieki. W tej sprawie interweniował poseł Przemysław Koperski.

przedszkole, żłobek
System rekrutacji zapewni opiekę przedszkolakom w wakacje · fot. bielsko.info


Z posłem Przemysławem Koperskim skontaktowało się wielu rodziców z Bielska-Białej, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym. Prosili o podjęcie interwencji w sprawie funkcjonowania miejskich przedszkoli w okresie wakacyjnym.

Chodzi o to, że część przedszkoli podczas letniej przerwy w nauce jest otwartych w lipcu, a część w sierpniu. Przedszkola otwarte w lipcu przyjmują dzieci, którym nie można zapewnić opieki w sierpniu, i odwrotnie. Natomiast w 2020 roku, podczas pandemii, uniemożliwiono migrowanie dzieci pomiędzy przedszkolami.

Rodzice obawiają się, że w tegoroczne wakacje ich dzieci nie będą miały opieki.

Po interwencji parlamentarzysty Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej poinformował, że przygotowany jest system elektronicznego naboru wakacyjnego.

- Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli i pojawią się wytyczne, które umożliwią przeprowadzenie naboru, przy udziale dyrektorów przedszkoli, uwzględniając konsultacje z radami rodziców, zostaną podjęte działania mające na celu przeprowadzenie rekrutacji na wolne miejsca do przedszkoli dyżurujących w okresie wakacyjnym, zapewniając tym samym odpowiednia opiekę dzieciom - zapewnił włodarz Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.