Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2022
  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 3862

Studenci katowickiej ASP rozmawiali, jak ożywić ul. 11 Listopada

22 lutego ze studyjną wizytą do Bielska-Białej przyjechali studenci Katedry Projektowania Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Temat, nad którym mogą twórczo myśleć, to ożywienie ulicy 11 Listopada.

Bielsko-Biała okiem studentów katowickiej ASP - 22.02.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM Bielsko-Biała


Goście z ASP zwiedzili Ratusz, a potem spotkali się w Punkcie 11 przy ulicy 11 Listopada z plastykiem i historykiem, aby poznać dzieje tego kwartału miasta, jego uwarunkowania architektoniczne, założenia rewitalizacji, cele wizerunkowe, szczegóły bielskiej uchwały krajobrazowej czy miejskiego systemu informacji i identyfikacji.

O celach i nadziejach związanych z ożywieniem wizerunku miasta mówił w Ratuszu zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak. Podkreślił, jak wielką wartością jest inne spojrzenie na miasto, które może zaowocować ciekawymi pomysłami. Po mieście gości z ASP oprowadzał naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Przemysław Smyczek.

Studenci wydziałów projektowania zwiedzili miasto i jest szansa, że kwestię ożywienia ulicy 11 Listopada wybiorą nie tylko jako temat prac semestralnych, a ich ciekawe pomysły zostaną zgłoszone do konkursu Projekt Artingu 2022.

Bielsko-Biała organizuje konkurs wzornictwa przemysłowego Projekt Arting od 1994 roku, a od kilku edycji współorganizuje to przedsięwzięcie wraz z Fundacją Ludzie Innowacje Design. Przedmiotem konkursu Projekt Arting 2022 są projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, wskazujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka i jego otoczenia, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii. Projekty powinny odpowiadać na pytania związane z szeroko pojętą tematyką miejską. A samorząd Bielska-Białej chce zmienić, ożywić wizerunek ważnego fragmentu miasta - ulicy 11 Listopada.

W tej edycji Projektu Arting są cztery kategorie:
  • Technologia - przedmioty i procesy zgodne z rozwojem zrównoważonym,
  • Środowisko - ochrona środowiska i podnoszenie świadomości przyrodniczej,
  • Bielsko-Biała - projekty związane z regionem Bielsko-Biała,
  • Wyzwanie (Challenge?) - rozwiązania projektowe konkretnych tematów zgłoszonych przez firmy lub instytucje regionu Bielsko-Biała i zamieszonych na stronie konkursu.


W konkursie mogą brać udział studenci i absolwenci wydziałów wzornictwa przemysłowego, architektury, uczelni technicznych, projektanci wzornictwa, architekci, inżynierowie i zespoły projektowe. Pula nagród wynosi 30.000 zł.

Prace konkursowe wraz załącznikami należy złożyć do 30 czerwca 2022 roku na adres: Fundacja Ludzie-Innowacje-Design, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Gazownicza 9. Wystawa konkursowa planowana jest 15 października 2022 roku.

Patronem konkursu jest prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.