bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2022
  • wyświetleń: 1429

Kamesznica: policjant z Bielska-Białej zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymał w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec powiatu żywieckiego prowadził osobowego opla, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu teraz kara nawet 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Reklama

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Kamesznica: policjant z Bielska-Białej zatrzymał pijanego kierowcę · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Jak relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem. Mundurowy z kilkunastoletnim stażem pracy wracał po służbie do domu. Przejeżdżając przez Kamesznicę Górną, zauważył osobowego opla, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Opel jechał całą szerokością jezdni, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Policjant powiadomił dyżurnego żywieckiej komendy, a w dogodnym momencie zatrzymał kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Rajczy. Po sprawdzeniu kierowcy policyjnym alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu - poinformował przedstawiciel bielskich mundurowych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator i sąd.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.