bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2022
  • wyświetleń: 4599

Straconka pod specjalnym nadzorem policji. Apel do mieszkańców

Nie ustają ataki oszustów na osoby starsze. Problem nie omija seniorów m.in. ze Straconki. Dlatego stróże prawa postanowili wprowadzić specjalny plan działania.

Reklama

policja, prewencja, mundur
Straconka pod specjalnym nadzorem policji. Apel do mieszkańców · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej poinformowali, że dzielnicowy na podstawie otrzymywanych informacji od mieszkańców oraz własnego rozpoznania przyjął, że Straconka zostanie objęta planem działania priorytetowego. Potrwają one do końca lipca 2022 roku.

- Będą prowadzone, działania mające na celu zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożenia oszustwami na ich szkodę poprzez różne sposoby działania sprawców. Ponadto celem prowadzonego działania priorytetowego jest także wzrost świadomości seniorów w zakresie umów zawieranych na odległość, zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem, przypomnienie i przybliżenie zagadnienia numeru alarmowego 112, numeru ICE, „ kopert życia" oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa - poinformował podinsp. Edward Gęga, zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Bielsku Białej.

Policjant podkreślił jednocześnie, że „realizacja opisanego działania nie oznacza rezygnacji z innych zadań”. - Chętnie uwzględnimy głosy mieszkańców i uwagi przy wyznaczaniu nowych zadań priorytetowych - podkreślił podinspektor.

Apel do mieszkańców miasta w tej sprawie opublikowała także Józefa Wawak, przewodnicząca Rady Osiedla Straconka: - Rada Osiedla Straconka rozpoczęła wspólne działania z policją w programie „Bezpieczny Senior". Bardzo proszę o zapoznanie się z metodami działania oszustów i rozmowę z seniorami, aby byli czujni ,program dotyczy wszystkich seniorów, nie tylko ze Straconki, ale seniorów z Leszczyn, Złotych Łanów, Mikuszowic itd . Proszę przekazać wszystkim seniorom, których spotkacie na swojej drodze aby byli czujni - poprosiła.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.