Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2022
  • 20 lutego 2022
  • wyświetleń: 16050

„Tak” dla miejsc postojowych, „nie” dla toaletowych

Mieszkańcy ulicy Siewnej w Bielsku-Białej mają dość. Na osiedlu Langiewicza odbył się protest związany z kłopotami komunikacyjnymi powstałymi w związku z budową nowych bloków. Mieszkańcy podnoszą m.in., że są pozbawieni miejsc parkingowych.

Protest mieszkańców ul. Siewnej w Bielsku-Białej - 10.02.2022 · fot. Maksymilian Pryga


Jak poinformował portal bielsko.info radny Maksymilian Pryga, który zainteresował się sprawą, na ulicy Siewnej występuje „totalny paraliż komunikacyjny”. Chodzi o to, że w okolicy powstaje coraz więcej budynków, za czym nie idzie powstawanie miejsc parkingowych. Wzmaga się także ruch samochodowy.

- Z jednej strony chcemy przy dobrej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Złote Łany wykonać dodatkowe miejsca postojowe. Z drugiej potrzebą chwili jest połączenie ulicy Siewnej i Łagodnej tak, aby usprawnić ruch. Boję się, że kiedyś dojdzie tam do tragedii i samochód uprzywilejowany, na przykład straży pożarnej czy karetka, nie będzie miał jak przejechać. Jako radny w pełni rozumiem mieszkańców i będę się za nimi konsekwentnie stawiał - wyjaśnia.

Radny Pryga na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek 17 lutego przygotował w imieniu mieszkańców dwie interpelacje do prezydenta miasta w tej sprawie.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.