bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 3526

Wyjątkowy, młody artysta z Bielska-Białej w Dzień Dobry TVN

Widzowie programu Dzień Dobry TVN mogli obejrzeć reportaż o 17-letnim Igorze z Bielska-Białej - młodym artyście, koloryście, nastolatkiem z ASD, czyli spektrum autyzmu. Bielszczanin jest podopiecznym bielskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu oraz Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, a swoje wystawy miałm.in. w Galerii Bielskiej BWA.

Reklama

Wyjątkowy, młody artysta z Bielska-Białej, w Dzień Dobry TVN
Wyjątkowy, młody artysta z Bielska-Białej w Dzień Dobry TVN · fot. Dzień Dobry TVN


Igor ma 17 lat, wyjątkowe wyczucie koloru, talent, wyobraźnię i autyzm. W jego wewnętrznym świecie emocji rządzi kolor, właśnie nim wyraża siebie. Tworzone przez niego obrazy czasem są pełne światła, a niekiedy mroczne i wzbudzające niepokój.

Jego prace stanowią swego rodzaju okno do wewnętrznego świata chłopca - świata osnutego tajemnicą i naznaczonego chorobą. Igor jest osobą z autyzmem, został zdiagnozowany w wieku trzech lat. - Zawsze lubił kolorować. Chyba najbardziej lubił rysować. To go pochłaniało, spędzał dużo czasu, robiąc to i widać było, że przynosi mu to radość. Zauważyliśmy, że w bardzo fajny sposób dobiera kolory i że te rysunki zawsze mają takie nieoczywiste, ciekawe zestawienia kolorystyczne - opowiadała w Dzień Dobry TVN mama Igora, Barbara Górna-Bryzek.

- Z czasem te prace były coraz bogatsze i stały się tak atrakcyjne, że zaczęły to dostrzegać inne osoby - relacjonuje instruktorka zajęć plastycznych Katarzyna Żaczek, pod okiem której Igor tworzy swoje dzieła. Prace nastolatka znalazły się na Festiwalu Narodowym, a pani Katarzyna wierzy, że będą mogli podziwiać je wielbiciele sztuki na całym świecie.

Reportaż programu Dzień Dobry TVN o 17-letnim Igorze, młodym artystą z Bielska-Białej można obejrzeć tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: Dzień Dobry TVN

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.