Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2022
  • wyświetleń: 3122

Sprzedawała panele słoneczne proponując… bitwę na śnieżki

Tajemnicza kobieta pojawiła się w Straconce. Powołując się na miejscową radę osiedla proponowała zabawę integracyjną mieszkańców. Miała w tym ukryty cel.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Straconka,Góry,Beskidy,Lato,Lipiec,LoveBB,fotodnia,instagr
Sprzedawała panele słoneczne proponując… bitwę na śnieżki · fot. @latamy_nad_gminami


Niepokojące spostrzeżenia przekazała na początku lutego przewodnicząca rady osiedla Straconka Józefa Wawak. - Po Straconce chodzi kobieta, która przedstawia się jako członek rady osiedla i zaprasza na bitwę kulkami w centrum Straconki (...) w ramach integracji. Proszę uważać, bo nie jest to przedstawiciel rady osiedla, a może to być oszustka - złodziejka, która chce uśpić czujność mieszkańców powołując się na radę. Proszę włączyć czerwone światełko i być czujnym - napisała w internetowym wpisie.

Przewodnicząca postanowiła podjąć swoiste śledztwo, by wyjaśnić, kim jest tajemnicza postać. - Kobieta została wylegitymowana i sprawdzona w firmie, od której dostała upoważnienie do reprezentowania w terenie. Dane zostały potwierdzone. Oferowała panele słoneczne. Pani proponowała organizację zabawy w kulki śnieżne w ramach integracji dzielnicy. Umówiono się z panią na następny dzień , ale na następny dzień się nie zjawiła na spotkanie z właścicielem domu i na dzień dzisiejszy nikt w dzielnicy jej nie widział - wyjaśnia Wawak.

I dodaje, że „nikt nikomu nie zabrania takiej formy sprzedaży ale niedopuszczalne jest kłamstwo i powoływanie się na radę osiedla tym samym chcąc zachęcić ludzi do spotkania niby integracyjnego, które miało się okazać spotkaniem sprzedażowym”.

- Każdy może sprzedawać, każdy może chodzić po domach i oferować swoje towary i usługi ale kłamstwem nic się nie załatwi - skwitowała czujna przewodnicząca.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.