Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2022
  • 15 lutego 2022
  • wyświetleń: 18412

W naszym mieście powstanie kolejny film. Poszukiwali młodych gwiazd

W Bielskim Centrum Kultury odbył się casting do filmu fabularnego, mikrobudżetowego "Hela" w reżyserii debiutującej Anny Kasperskiej. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Casting do filmu "Hela" w Bielskim Centrum Kultury - 13.02.2022 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Film "Hela" będzie reżyserskim debiutem Anny Kasperskiej, która jest także autorką scenariusza, oraz producenckim Rafała Sakowskiego. "Hela" to historia piętnastoletniej, niepokornej Heli, która trafia do ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry zakonne. Hela za wszelką cenę chce się z niego wydostać, aby odnaleźć swoją młodszą siostrę, jedyną bliską jej osobę. Bez pieniędzy i dokumentów rusza w podróż przez Polskę. Hela zamierza porwać swoją siostrę i wyjechać z nią za granicę. Nie spodziewa się, że dużo trudniejsze od przebytej przez nią drogi, okaże się jej spotkanie z siostrą.

Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu "Pierwszy film". Realizację zdjęć zaplanowano na maj 2022 roku w Bielsku-Białej oraz innych miejscowościach regionu. Warto dodać, że będzie to nie tylko film kręcony w naszym mieście, ale także obraz tworzony przede wszystkim przed bielską ekipę.

W niedzielę, 13 lutego w Bielskim Centrum kultury odbył się casting do filmu. Poszukiwane były przede wszystkim dziewczynki w wieku 5-7 lat do roli siostry tytułowej bohaterki. Producenci poszukiwali także nastoletnich dziewczyn o różnych sylwetkach i typach urody. Na casting zgłosiło się 200 dziewczyn i dziewczynek z Bielska-Białej i całego województwa. - Filmowcy dziękują wszystkim uczestnikom za wytrwałość i zaangażowanie. Teraz ekipę filmową czeka analiza zgromadzonego materiału - poinformowało BCK.

Profil filmu Hela" na Facebooku dostępny jest tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.