bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 779

Betonowy słup na razie nie zniknie z chodnika przy ul. Legionów

Wracamy do sprawy interpelacji radnych Maksymiliana Prygi oraz Rafała Ryplewicza w sprawie "nieszczęśliwego efektu remontu chodnika przy ul. Legionów. Na pismo samorządowców odpowiedział Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Betonowy słup na chodniku przy ul. Legionów
Betonowy słup na chodniku przy ul. Legionów · fot. Interpelacja radnych M. Prygi oraz. R. Ryplewicza


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, do władz Bielska-Białej trafiła interpelacja radnych Maksymiliana Prygi oraz Rafała Ryplewicza w prawie betonowego słupa, który znajduje się na środku chodnika przy ulicy Legionów. Jak napisali członkowie Rady Miejskiej, "w ostatnim czasie na odcinku tej drogi, od ul. Boruty-Spiechowicza w kierunku ul. Piłsudskiego, zniszczony chodnik został wyremontowany, co bardzo ucieszyło tamtejszych przechodniów. Niestety efekt jego renowacji zakończył się o tyle nieszczęśliwie, że na pewnym odcinku niemal dokładnie na jego środku stoją betonowe słupy".

Na interpelację radnych odpowiedział Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. - Miejski Zarząd Dróg w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych wykonał remont przedmiotowego ciągu pieszego jedynie w takim zakresie jaki mógł być zrobiony w ramach bieżącego utrzymania i modernizacji nawierzchni. Zgodnie z art. 3 pkt 8 prawa budowlanego remont to „wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym” - czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta.

- Wobec powyższego zakres wykonanych prac jest zgodny z przepisami tj. roboty zostały wykonane w zakresie odtworzenia uszkodzonej nawierzchni ciągu pieszego wraz z krawężnikami i obrzeżami. Remont dalszej części przedmiotowego chodnika to w istocie inwestycja wymagająca wprowadzenia takiego zadania do planów drogowych. Przebudowa infrastruktury technicznej, jaką w tym przypadku jest linia napowietrzna, wymaga uzyskania odrębnych warunków ustalanych przez gestorów sieci, odrębnych decyzji administracyjnych oraz finansowania tych prac z wydatków majątkowych, tym samym nie ma możliwości jej przebudowy w ramach bieżącego utrzymania - podsumował Kamiński.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.