bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • 25 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2717

Wpadł, gdy mimo śnieżycy przyjechał motorowerem na stację paliw

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 36-latka, który pomimo śnieżycy i mrozu w środku nocy przyjechał motorowerem na stację paliw. Podczas kontroli drogowej okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd, ponieważ miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Wpadł, gdy mimo śnieżycy przyjechał motorowerem na stację paliw


W nocy z czwartku na piątek policjanci patrolowali okolicę bielskich osiedli: Karpackiego i Beskidzkiego. Ich uwagę zwrócił kierujący motorowerem, który pomimo obfitych opadów śniegu i mrozu podjechał na stację paliw. Postanowili skontrolować kierowcę.

- Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a motorower nie był ubezpieczony. Wyszło także na jaw, że 36-letni bielszczanin jest poszukiwany przez sąd, ponieważ miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W chwili zatrzymania był trzeźwy - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Stróże prawa nazajutrz zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego. Powiadomili także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który może nałożyć karę finansową za niezawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.