bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9834

[FOTO] Roztropice: nietypowa interwencja strażaków

Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani w czwartek, 13 stycznia strażacy, kilka minut po północy. Zgłoszenie brzmiało: "Posesja ze stajnią w Roztropicach, w stajni leży chory koń, zwierzę waży około 500 kg, prośba o pomoc straży pożarnej w podniesieniu zwierzęcia celem umożliwienia udzielenia mu pomocy medycznej".

Interwencja strażaków w Roztropicach - 13.01.2022 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia koń wierzchowy leżał w stajni i wymagał interwencji lekarza będącego na miejscu. Aby podać mu leki konieczne było jego postawienie, w celu zapewnienia lepszego krążenia.

Strażacy wyciągnęli konia ze stajni w pozycji leżącej. Konia ewakuowano na rozścielonej słomie. Następnie do jego pionowania wykorzystano będący na miejscu traktor z widłami do bel słomy oraz węże strażackie z których zrobiono pasy oplatające tułów konia.

Po postawieniu konia na nogach, weterynarz zaaplikował zwierzęciu leki. Po kilku minutach koń został przeprowadzony do stajni w asekuracji pasów i traktora podjeżdżającego do drzwi wejściowych.

W działaniach brały udział JRG nr2 Bielsko-Biała oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Roztropicach.

mp / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.