bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2022
  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3677

Na przystanku przy ul. Grunwaldzkiej pojawiła się "wiata fit"

Na przystankach autobusowych w Bielsku-Białej pojawiły się nowe wiaty przystankowe. W jednej z lokalizacji - na przystanku Grunwaldzka Szpital Miejski - pojawiła się wiata "w formie fit", co zauważa m.in. Bronisław Foltyn z bielskiego klubu Konfederacji. Montaż wiaty skomentował także Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

Wiata przystankowa przy ul. Grunwaldzkiej
Wiata przystankowa przy ul. Grunwaldzkiej · fot. Facebook.com / Bronisław Foltyn


- Co prawda odchudzone wiaty nie chronią zbytnio przed wiatrem, ani przed deszczem, ale przynajmniej nie są tanie (73 tys zł), a to chyba kluczowe przy realizacji miejskich przetargów. Nowe dzieło bielskich włodarzy możecie Państwo podziwiać przy ul. Grunwaldzkiej (na przeciw Szpitala). Czy ktoś w Ratuszu wziął w ogóle pod uwagę, że z komunikacji miejskiej może korzystać np. matka z dzieckiem w wózku lub osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim? - pyta Bronisław Foltyn z bielskiego klubu Konfederacji w mediach społecznościowych.

Loading...


Nowa wiata, która pojawiła się przy ulicy Grunwaldzkiej to jeden z obiektów, które zostały zamówione w przetargu na dostarczenie 5 wiat przystankowych - na przystankach Boboli Szpital (obecnie Boboli Szpital Wojewódzki), Bystrzańska Bewelana (obecnie Bystrzańska Urząd Skarbowy), Wapienica Dzwonkowa, Hałcnów Kościół oraz Grunwaldzka Szpital. W przetargu czytamy, że tylko jeden zamówiony obiekt to "wiata trzymodułowa z wąską ścianą boczną" - trafiła ona właśnie na przystanek przy ulicy Grunwaldzkiej. 73 tysiące złotych to kwota, jaką zamawiający zapłacił za wszystkie pięć wiat.

Dawna wiata przystankowa na przystanku Grunwaldzka Szpital
Dawna wiata przystankowa na przystanku Grunwaldzka Szpital · fot. Google Street View


Montaż wiaty skomentował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Na przystanku "Grunwaldzka Szpital Miejski" z uwagi na ograniczone możliwości terenowe (prywatna własność działki zlokalizowanej za wiatą oraz słup energetyczny zlokalizowany na środku chodnika) została zamontowana wiata 3-modułowa z cofniętymi ścianami bocznymi. Zamontowanie tego typu wiaty ma na celu umożliwienie swobodnego przemieszczania się w obrębie chodnika, w tym w szczególności z uwagi na konieczność zapewnienia przejazdu osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz osobom z małymi dziećmi w wózkach. Koszt produkcji, dostawy i montażu wiaty w wersji “fit” wraz z niezbędnymi uzgodnieniami branżowymi wyniósł 13 488,43 zł brutto - poinformowała jednostka.

Jak zauważa Wydział, na przystanku "Grunwaldzka Szpital Miejski" do tej pory zamontowana była kilkunastoletnia wiata stanowiąca własność prywatną Fundacji Rozwoju Miasta Bielska-Białej, która w związku z bardzo złym stanem technicznym - na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Bielska-Białej została zdemontowana początkiem października.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.