bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 292

Używany silnik samochodowy - jak zamówić go online?

Materiał partnera:

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z konieczności jego napraw oraz wymiany zużytych części. Problem pojawia się jednak, gdy koniczna jest wymiana całego silnika, ponieważ jest to bardzo kosztowna operacja. Czy w związku z tym warto kupić używany silnik? Jak zamówić go online? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Używany silnik samochodowy - jak zamówić go online?


Dlaczego warto kupić używany silnik samochodowy?Jak wspomniano we wstępie zakup nowego silnika samochodowego oraz jego wymiana to ogromny koszt. Co więcej, warto mieć świadomość, że nie zawsze jest to czynność opłacalna, ponieważ w wielu przypadkach koszt naprawy auta przekracza jego całkowitą wartość. Rozwiązaniem jest jednak kupno silnika używanego, którego cena może być nawet o przeszło połowę niższa od ceny nowego podzespołu. Oczywiście kupując silnik używany należy mieć świadomość, że ma on już swój przebieg, a co za tym idzie jego żywotność może być krótsza. Nie oznacza to jednak, że używany silnik się nie sprawdzi, ponieważ kupując go w sprawdzonym miejscu oraz odpowiednio weryfikując jego kondycję można być pewnym, że napędzane nim auto będzie jeździło bez zarzutu.

Szukasz używanego silnika samochodowego - kup go onlineCoraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zakup używanych silników przez Internet. Oczywiście warto w tym przypadku być ostrożnym i zamawiać części wyłącznie u sprawdzonych dostawców, co zagwarantuje odpowiednią jakość. Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim opiniami innych klientów oraz renomą danej firmy. Przykładem może być serwis Autoparts24, którego oferta jest dostępna pod linkiem https://www.autoparts24.pl/silnik/. Korzystając z niej można kupić używany silnik do praktycznie każdego modelu auta. Korzystny jest również fakt, że firma oferuje darmową przesyłkę, która biorąc pod uwagę wagę i gabaryty silnika byłaby droga oraz pełny zwrot, co sprawia, że zakup jest w stu procentach bezpieczny.

Jak zamówić używany silnik? Przede wszystkim należy wyszukać odpowiedni produkt, który będzie pasował do naszego samochodu. W tym celu przydatny będzie z pewnością nr VIN, czy kod oryginalnego silnika. Serwis udostępnia wyszukiwarkę, która po wpisaniu odpowiednich danych wyświetla dostępne silniki. Następnie pozostaje już tylko złożenie zamówienia, czyli podanie danych do wysyłki oraz dokonanie płatności. Zapoznanie się z całą ścieżką zakupową jest możliwe po kliknięciu w link.

Na co zwrócić uwagę kupując używany silnik?Decydując się na zakup używanego silnika samochodowego należy przede wszystkim odpowiednio dobrać jego typ do modelu posiadanego auta. Warto mieć bowiem świadomość, że nawet samochody z tego samego rocznika mogą posiadać inne typy silników. W związku z tym warto opierać się na nr VIN oraz kodzie oryginalnego silnika. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim kondycję silnika, którą można ocenić po jego przebiegu, czy kolorze znajdującego się w nim oleju (powinien być ciemny/przezroczysty). Kupując przez Internet warto zwrócić uwagę, czy sprzedawca udostępnia możliwość zwrotu, co jest korzystne jeżeli okaże się, że uznamy iż silnik nie spełnia naszych oczekiwań. Warto również korzystać z ofert tych dostawców, którzy oferują gwarancję.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup używanego silnika samochodowego to dobre rozwiązanie, jeżeli jego wymiana jest opłacalna finansowo. Pod uwagę należy więc wziąć zarówno wartość auta, jak i cenę używanego silnika, czy koszty wymiany.