bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6626

Słup na środku zjazdu. "Absurdalna sytuacja" na ul. Pocztowej

Do absurdalnej sytuacji miało dojść podczas modernizacji ulicy Pocztowej. Na samym środku zjazdu do jednej z posesji wybudowano... słup. W tej sprawie w Ratuszu interweniował radny Konrad Łoś z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Słup na środku wjazdu. Absurdalna sytuacja na ul. Pocztowej
Słup na środku zjazdu. "Absurdalna sytuacja" na ul. Pocztowej · fot. Interpelacja radnego Konrada Łosia


- Kilka dni temu zwrócił się do mnie jeden z mieszkańców Bielska-Białej z prośbą o pilne wyjaśnienie absurdalnej sytuacji, która narusza jego prawo do korzystania z nieruchomości w sposób zgodny z dotychczasowym zagospodarowaniem działki w związku z realizowaną modernizacją ulicy Pocztowej. W celu wykazania pozbawionych podstaw prawnych działań służb miejskich przedstawił obszerną dokumentację urzędową dotyczącą zaistniałego problemu - czytamy w interpelacji radnego Konrada Łosia.

- Ogromne było zdziwienie właścicieli niezabudowanej nieruchomości kiedy 2 grudnia 2021 roku podczas spaceru zauważyli, iż dokładnie na samym środku zjazdu do ich posesji stoi... wbudowany słup !, który uniemożliwia wjazd na teren nieruchomości. Opisana sytuacja była dla właścicieli istnym szokiem, co jest w pełni zrozumiałe, zważywszy że także u osób postronnych widok słupa na zjeździe wzbudza żywe zainteresowanie, a nawet wprawia w osłupienie oraz prowokuje pytania o logikę jaką kierowały się służby miejskie lokalizując słup akurat w takim miejscu. Absurdalną sytuację obrazuje dołączona do niniejszej interpelacji fotografia - dodał członek Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

- Z przedłożonej dokumentacji wynika, iż niezwłocznie po ujawnieniu tej niecodziennej sytuacji 6 grudnia 2021 roku właściciele nieruchomości zwrócili się do Miejskiego Zarządu Dróg z wezwaniem do niezwłocznego usunięcia słupa ze zjazdu prowadzącego do ich działki. W przywołanym piśmie argumentowali, iż zjazd użytkowany jest od ponad 20 lat, zaś na jego urządzenie zgodę wyraził nie kto inny jak dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w postanowieniu z dnia 20 czerwca 2001 r. ( P/188Z/2001/100/ET). W przedmiotowym postanowieniu zapisano, że zjazd na parcelę zlokalizowaną przy ul. Srebrnej należy wykonać z ulicy Pocztowej. Po otrzymaniu dokumentacji właściciel przystąpił do wykonania zjazdu. W tym celu podłoże zjazdu zostało wzmocnione klińcem oraz ułożono obrzeża. Właściciele utrzymują, iż przez dwadzieścia lat użytkowania zjazdu nikt nie kwestionował jego lokalizacji. Stąd też żądają poszanowania praw słusznie nabytych - informuje radny PiS.

- Z informacji przekazanych przez właściciela nieruchomości wynika, iż dopiero teraz w trakcie modernizacji ulicy służby miejskie kontestują lokalizacje zjazdu w istniejącym miejscu proponując bez podstawy prawnej zupełnie inną lokalizację od strony południowej, na co nie ma zgody właścicieli nieruchomości - podsumował radny Łoś, który poprosił także o szczegółowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz doprowadzenie do niezwłocznego usunięcia słupa wbudowanego na zjeździe celem umożliwienia korzystania z dotychczasowego zjazdu do nieruchomości.

Do sprawy będziemy wracać.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.