bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 stycznia 2022
  • wyświetleń: 235

Oświetlenie blatu roboczego w kuchni

Materiał partnera:

Kuchnia to jedno z miejsc, w którym toczy się bardzo duża część życia rodzinnego. Nie na darmo nazywana jest sercem domu. Przygotowywanie osiłków wymaga odpowiedniej przestrzeni, w której łatwo siekać, szatkować i gotować ulubione dania. Jednym z niezwykle ważnych elementów wyposażenia kuchennego jest oświetlenie blatu roboczego w kuchni. Dodatkowe źródła światła spowodują, że przestrzeń przygotowywania będzie dodatkowo oświetlona, co z pewnością ułatwi ci codziennego gotowanie bez konieczności zapalania głównej lampy.

Źródło: unsplash.com


  • Oświetlenie blatu kuchennego - oświetlenie led
  • Lampy wiszące -jak doświetlić blat kuchenny
  • Oświetlenie natynkowe - nowoczesne oświetlenie strefy roboczej


Oświetlenie blatu kuchennego - oświetlenie ledJedną z najczęściej wybieranych opcji dodatkowego oświetlenia jest żarówka es111. Mocne światło może zostać zamontowane bezpośrednio pod szafkami kuchennymi lub w części sufitowej i służyć, jako doświetlenie blatu roboczego. Dużą zaletą wykorzystania oświetlenia led jest dość mały pobór prądu przy jednocześnie dość wysokiej mocy żarówki. Większość dostępnych modeli na rynku można dobrać odpowiednio do urządzonego wnętrza. Dlatego bez względu na to, czy twoja kuchnia wykonana jest w stylu nowoczesnym, skandynawskim, czy industrialnym z pewnością dobierzesz produkt dopasowany do twoich potrzeb i preferencji.

Lampy wiszące - jak doświetlić blat kuchennyPunktowe lampy wiszące to doskonałe rozwiązanie, aby doświetlić blat roboczy jednocześnie dbając o detal w postaci doboru odpowiedniego żyrandola. Lampy sufitowe kierują swój strumień światła na jeden punkt i dobrze prezentują się, kiedy w kuchennej przestrzeni rozłożone są symetrycznie. To właśnie dlatego decydując się na takie rozwiązanie umieść lampy bezpośrednio nad latem w ilości trzech lub czterech sztuk jednakowo od siebie oddalonych. Dostępna w sklepach internetowych lampa wisząca bubbles będzie również doskonałym wyborem, jeśli w twojej kuchni znajduje się wyspa wykorzystywana jako blat do przygotowywania posiłków lub przestrzeń, na której umieszczona jest płyta grzewcza oraz zlew.

Oświetlenie natynkowe - nowoczesne oświetlenie strefy roboczejDo oświetlenia blatu kuchennego można również wybrać oprawy natynkowe lago bianko, które wyróżnia się nowoczesną stylistyką i idealnie pasuje do każdej kuchni, w której królują proste matowe lub błyszczące fronty bez dodatkowych rzeźbień i ozdobników. Materiał wykonany z aluminium odporny jest na uszkodzenia oraz liczne zanieczyszczenia w postaci osiadającego tłuszczu i brudu. Gładką powierzchnię doskonale się czyści, dlatego tego typu oświetlenie tak często wybierane jest do wielu pomieszczeń kuchennych.