bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 208

Świece w domu - jakie wybrać?

Materiał partnera:

Jesień i zima sprzyjają zaszyciu się w domowym zaciszu. W ostatnich latach powraca trend z czasów naszych dziadków, a mianowicie świece. Tworzą nastrój i mogą tworzyć odpowiednią aurę do relaksu po ciężkim dniu. Jakie wybrać, aby cieszyć się wspaniałym klimatem a może i zapachem? Czy lepiej zrobić samemu czy kupić? Czy świece są bezpieczne dla zdrowia?

Świece w domu - jakie wybrać?


Rynek oferuje nam różnorodne rodzaje świec, od najzwyklejszych po zapachowe i ozdobne, które zachwycają designem. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wygląd jest najważniejszy a skład. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Świece sojoweŚwiece sojowe często są najwyżej oceniane. Z racji tego, że są wykonane z wosku nasion soi są ekologiczne i biodegradowalne. Przy spalaniu nie wydziela się trujący gaz i szkodliwe substancje, tak jak to ma miejsce przy świecach parafinowych. Palą się wolniej a cząsteczki zapachowe dłużej są wyczuwalne w powietrzu. Są doskonałe dla wegan. Na Medicot.pl przeczytasz o wielu ciekawych poradach dotyczących zdrowia jak i urody.

Świece z wosku pszczelegoŚwiece z wosku pszczelego tak jak świece sojowe są ekologiczne i biodegradowalne. Czas spalania również jest dłuższy niż świec parafinowych. Jednak nie są odpowiednie dla wegan, a dodatkowo nawet najlepszej jakości wosk pszczeli może zawierać antybiotyki. Zapach miodu jest wyczuwalny przez co nie zawsze będzie dobrze komponował się z wybranymi olejkami eterycznymi.

Świece parafinoweŚwiece parafinowe są najtańszą opcją ze względu na tanią produkcję przy użyciu ropy naftowej i sztucznych aromatów. Jednak są nadal bardzo popularne. Podczas spalania wydzielają szkodliwe opary i sadzę. Mogą również emitować cząsteczki metali ciężkich podczas spalania. Szkodliwe substancje mogą powodować zawroty głowy oraz podrażnienie gardła i oczu.

Jaka formę świecy wybrać?Do niedawna najpopularniejszym wyborem była forma walca, jednak teraz świece w szkle zyskały ogromną popularność. Są bezpieczniejsze a dodatkowo naczynie zapewnia ochronę mebli, równe spalanie wosku i zapobiega jego rozlaniu. Mogą być ozdobą pomieszczenia jeśli odpowiednio dobierzemy grafikę bądź efekt szkła.

Świece - dodatkowe zaletyŚwiece naturalne i odpowiednio skomponowane mogą być używane w kosmetyce, na przykład jako olejek do włosów bądź do masażu. Sprawdź dokładnie informację na produkcie przed zakupem. Naturalne olejki eteryczne mają ogromną ilość zalet, od relaksacji po pomoc w zasypianiu. Możemy dostosować je do własnych potrzeb. Sprawdź dokładnie etykiety swoich świec w domu. Może warto wykonać świecę sojową samodzielnie i cieszyć się zdrowszą opcją na dłużej?