bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 237

Zadbaj o dobry słuch z aparatami słuchowymi w Bielsku-Białej

Artykuł sponsorowany:

Zdarzyło Ci się przyłapać na tym, że musiałeś pogłośnić telewizor? Coraz częściej prosisz o powtórzenie tego, co ktoś do Ciebie powiedział? Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwoniącego telefonu? To pierwsze objawy utraty słuchu. Zarówno laryngolodzy, jak i protetycy słuchu zalecają, aby jak najwcześniej rozpocząć użytkowanie aparatów słuchowych. Zastosowanie aparatów we wczesnym etapie rozwoju niedosłuchu pozwoli uniknąć trudności komunikacyjnych czy innych ograniczeń w życiu codziennym oraz zagwarantuje prawidłowe słyszenie na najwyższym poziomie.

aparaty sluchowe bielsko biala centrum protetyki


Nie ignoruj pierwszych oznak niedosłuchu. Skorzystaj z możliwości darmowego badania słuchu!

Czy potrzebuję receptę?Receptą jest wniosek o dofinansowanie aparatu słuchowego. Wniosek ten wystawia lekarz laryngolog. Każda ubezpieczona osoba ma możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Wnioski NFZ upoważniają do zwrotu kosztów w wysokości 1500 zł za dwa aparaty słuchowe (po 700 zł na aparaty i po 50zł na wkładki uszne). Aby otrzymać dofinansowanie, ubytek słuchu musi przekraczać 40dB. Osoba posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności może uzyskać dodatkowe dofinansowanie z MOPSU (mieszkańcy Bielska-Białej) w wysokości 945 zł tylko do 1 aparatu lub z PCPR (mieszkańcy spoza Bielska-Białej) łącznie 1000 zł do obu aparatów. Cena aparatów słuchowych zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 9500 złotych.

Korzyści użytkowania aparatów słuchowychAparaty słuchowe zagwarantują Ci dobry słuch oraz prawidłowe rozumienie mowy. Polepsza się również wybiórczość słuchu, co sprawi, że lepiej zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz nawet w hałaśliwych warunkach. Z łatwością też będziesz mógł wskazać, skąd dobiegają do Ciebie dźwięki i jak daleko od Ciebie się znajdują. Aparaty słuchowe zagwarantują Ci również lepszą jakość dźwięku i większy komfort słyszenia. Specjaliści zalecają, aby aparat słuchowy został zastosowany zarówno w jednym, jak i drugim uchu. Przeprowadzone badania pokazują, że stosowanie tylko jednego aparatu słuchowego przyczynia się do pogłębiania niedosłuchu w uchu, w którym nie jest stosowany aparat.

badanie sluchu aparaty sluchowe w bielsku bialej


Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-BiałejAparaty słuchowe w Bielsku-Białej w Centrum Protetyki Słuchu zapewnią Ci naturalny dźwięk, lepsze rozumienie mowy oraz poprawną orientację przestrzenną. Od 13 lat skutecznie pomagamy rozwiązywać problemy osobom niedosłyszącym. Jesteśmy zespołem protetyków słuchu i od lat współpracujemy z doświadczonymi laryngologami. W naszym Centrum Protetyki Słuchu w Bielsku-Białej gwarantujemy zapobiegawcze darmowe badania słuchu oraz darmowe konsultacje audio protetyczne. Możesz również skorzystać z bezpłatnej wizyty domowej. Możliwość ta jest przeznaczona przede wszystkim do pacjentów, którzy mają problemy z chodzeniem lub dojazdem. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów pomagamy w dopasowaniu aparatów słuchowych, aby każdy mógł osiągnąć największe korzyści ze stosowania odpowiedniego aparatu. Nasi pacjenci mogą wypożyczyć aparaty słuchowe w celu sprawdzenia ich we własnym otoczeniu. Oprócz tego Centrum Protetyki w Bielsku-Białej zapewnia swoim klientom 3-letni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Chcesz dobrze słyszeć? Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc! Do usłyszenia!